Mobilā versija
+1.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
4. marts, 2016
Drukāt

Pēteris Vasks un Gunārs Birkerts kļuvuši par RLB Goda biedriem

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 3. martā Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Zelta zālē svinīgā ceremonijā, pasniedzot biedrības sudraba Goda zīmes un sudraba Goda biedra kartes, notika jaunievēlēto RLB goda biedru – Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas arhitekta Gunāra Birkerta un komponista Pētera Vaska – godināšana, LA.lv uzzināja LNB.

Par RLB Goda biedriem RLB biedru pilnsapulce uz mūžu ievēlē izcilus mākslas, kultūras un zinātnes darbiniekus vai personas, kam ir lieli nopelni RLB mērķu īstenošanā. Gunāru Birkertu ceremonijā pārstāvēja LNB direktors Andris Vilks.

RLB – senākās latviešu organizācijas, dibinātas 1868. gadā, Goda biedra statuss iedibināts 1870. gadā un biedrības pastāvēšanas 147 gados to nesuši 54 ievērojami valstsvīri, kultūras, zinātnes un sabiedriski darbinieki, starp viņiem bijušie Valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe – Freiberga, zinātnieki Jānis Stradiņš un Viktors Hausmanis, literāti Imants Ziedonis un Andris Kolbergs, Ēriks Hānbergs, muzikologs Oļģerts Grāvītis, komponists Raimonds Pauls un citi.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+