×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Pētersīļi – mūsu vietējais žeņšeņs! Zāļu sievas padomi (3)

LETALETA

Veselīgas ēšanas kustības "Aikāgaršo" pavārskolas bērniem pirmā nodarbība tirdzniecības centrā "Damme".

Seminārā “Ar zāļu tēju pusdienās”, kas noritēja Valmieras muzeja Pilskalna namā, ārstniecības augu zinātāja un audzētāja Zeltīte Kaviere pārsteidza klausītājus ar savām zināšanām par cilvēka veselībai vērtīgiem augiem, kuri atrodami mūsu pašu pļavās un mazdārziņos.

Tikšanās laikā Zeltīte Kaviere (attēlā) uzsvēra vairākus labas veselības pamatus, par kuriem būtiski atcerēties ikdienā un it īpaši gada aukstākajos mēnešos.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ārstniecības augu zinātāja atgādina: “Stipras imūnsistēmas pamats ir veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes!” Tāpat zāļu sieva uzsver, ka, pateicoties bagātīgajai rudens ražai, varam papildināt ikdienas uzturu ar veselīgiem garšaugiem un pašmāju dārzeņiem.

Saknes un ogas labai veselībai

Šoreiz par nepieciešamiem veselībai un garam tika uzsvērti dažādi vitamīniem bagāti sakņu augi – bietes, ķirbji un kāposti, kā arī meža ogas – mellenes, dzērvenes un brūklenes, kuras uzlabo sirds un smadzeņu darbību. Jāpiemin, ka ēdienu pagatavošanā vērtīgi izmantot bagātīgu garšvielu klāstu, neaizmirstot par pētersīļiem un lokiem, kurus var lietot uzturā visos gadalaikos.

“Pētersīļi ir mūsu vietējais ženšeņs,” atgādina Zeltīte. Tāpat zāļu pazinēja un audzētāja uzsver, ka dabā iekārtotās lietas paliek nemainīgas – rudenī novāktā raža kalpo par mūsu spēka avotu garajos ziemas mēnešos, kad imunitāti nepieciešams nepārtraukti stiprināt.

Cienā ar līdzpaņemtiem labumiem

Jāpiemin, ka seminārā ikvienam klausītājam bija iespējams uzdot sev interesējošus jautājumus par ārstniecības augiem, kā arī dalīties savā pieredzē. Turklāt pāris apmeklētāji cienāja klātesošos ar līdzpaņemtajiem mājas labumiem. Piemēram, gardais lāceņu uzlējums, kuru bija sarūpējusi viena no dalībniecēm, bija varena vitamīnu deva arī pārējiem klausītājiem.

Seminārs “Ar zāļu tēju pusdienās” norisinās reizi mēnesī. Nākamā tikšanās paredzēta 17.decembrī, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta Ziemassvētku svinībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Malaces, dāmiņas ! Šito tēmu vajag popularizēt uz katra stūra !

  2. Labdien!Kurā vieta notiks nākamais seminārs t.i.17.decembrī un cikos?Paldies

    • Pasākums “Ar zāļu tēju pusdienās” notiek Valmieras muzeja Pilskalna namiņā (tur arī ārstniecības augu dārzs) katra mēneša trešajā otrdienā plkst. 12.00

Draugiem Facebook Twitter Google+