Pētersonam 12. vieta pasaules čempionāta pirmajā posmā 0

Lielisku rezultātu svētdien sasniedzis Latvijas izlases un “ZZK/ Cēsis” komandas riteņbraucējs Arnis Pētersons, kurš izcīnīja 12. vietu Pasaules kausa 1. posmā MTB XCO krosā U23 vecuma grupā.

Notriektā tautumeita 6

Pasaules kausa izcīņā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā krosa (XCO) disciplīnā šajā gadā paredzēti seši posmi dažādās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs. Šajās sacensībās Pasaules labākie MTB sportisti cīnās ne tikai par titulu, bet arī vērtīgajiem Olimpiskās atlases punktiem. Šīs nedēļas nogalē Čehijas pilsētas Nove Mesto biatlona centrā tika aizvadīts Pasaules kausa pirmais posms XCO krosā elites un U23 vīru un dāmu grupām. Galvenā uzmanība tika koncentrēta uz svētdienu, kad sacensības aizvadīja vīriešu un sieviešu elites, kā arī vīriešu U23 grupu braucēji.

Čehijas posmā aizraujošajā un dubļainajā trasē, ko papildināja stāvi nobraucieni, akmeņu sekcijas un citi pārbaudījumi, startēja arī četri Latvijas braucēji. U23 grupā vīriešiem starp teju 150 braucējiem bija arī Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms (abi “ZZK/ Cēsis”) un Pēteris Janevics (“DPA Cycling team”). Tikmēr vīriešu elitē vienīgais mūsu pārstāvis bija “DPA Cycling team” riteņbraucējs Matīss Preimanis.

Jau no rīta sacensības uzsāka U23 grupas braucēji, kuriem bija jāveic viens mazais un pieci lielie apļi. Jāpiezīmē, ka viena lielā apļa garums bija nedaudz garāks par četriem kilometriem. No latviešiem labākās starta vietas bija Janevicam un Pētersonam, kuriem 30. un 33. sākuma pozīcija. Tikmēr Mārtiņam Blūmam startā 67. pozīcija. Pirmajā aplī no mūsu sportistiem labāko 20 skaitā turējās Pēteris Janevics, kuram turpat sekoja Pētersons. Tikmēr priekšā esošais kritiens ievērojami pasliktināja Mārtiņa Blūma pozīcijas, kurš atkrita aiz labāko 100 braucēju skaita.

Turpinājumā ievērojami savas pozīcijas uzlaboja abi cēsinieki. Pētersons ielauzās labāko 20 skaitā, bet līdz finišam jau aizkļuva līdz pat 12. vietai, ko arī izcīnīja finišā. Šis Arnim ir lielākais sasniegums Pasaules kausa izcīņā. Par uzvarētāju kļuva šveicietis Lars Forsters. 21 gadu jaunais sportists distancē pavadīja 1 stundu 22 minūtes un 20 sekundes. Otrajā vietā finišēja spānis Pablo Rodrigess, no uzvarētāja atpaliekot 17 sekundes. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma Forstera tautietis Andrē Frišknets. Viņu no līdera šķīra 45 sekundes.

Arnis Pētersons uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 27 sekundes. Labas sacensības, neskatoties uz slikto pozīciju sākumā, aizvadīja Mārtiņš Blūms. Viņš aizcīnījās līdz 36. vietai. Tikmēr Pēterim Janevicam lielajā konkurencē 49. vieta.

Elites vīru konkurencē uz starta izgāja pat vairāk nekā 150 dalībnieki, tostarp Matīss Preimanis. “DPA Cycling team” sportistam sākums nebija veiksmīgs, jo pārtrūka Matīsa velosipēda ķēde. Kamēr tehniskais defekts tika likvidēts, Matīss jau atkrita uz beigām. Līdz finišam viņš pakāpās par vairākām vietām, bet finišēja 118. vietā, līderim zaudējot divus apļus.

Vairāku desmitu tūkstošu līdzjutēju atbalstīts, elites grupā triumfēja mājinieks Jaroslavs Kulhalijs. Olimpiskais čempions trasē pavadīja 1 stundu 33 minūtes un 27 sekundes. Uzvarētājam zaudējot 24 sekundes, otro vietu ieguva leģendārais šveicietis Nino Šurters. Tikmēr trešais palika esošais Pasaules čempions Džuliāns Absalons no Francijas.

Pasaules kausa izcīņas otrais posms nākamās nedēļas nogalē norisināsies Vācijā. Arī tur startēs visi četri Latvijas braucēji.

Pasaules kausa 1. posms MTB XCO krosā: U23 grupa