×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Pētersonam Latvijas MTB labākais panākums un 19. vieta pasaules čempionātā

Petersons_Arnis_05.09

Norvēģijas pilsētā Hafjellē norisinājās pasaules čempionāta sacensības MTB riteņbraukšanā XCO krosā U23 vīriem, kurās 19. vietu izcīnīja Latvijas izlases sportists Arnis Pētersons. Šis rezultāts ir Latvijas kalnu riteņbraukšanas līdz šim augstākais sasniegums pasaules čempionātos.

Pasaules čempionāts kalnu (MTB) riteņbraukšanā šogad norisinās Norvēģijas kalnu pilsētiņās Hafjellē un Lillehammerē. Nedēļu ilgajās sacensībās tiek noskaidroti pasaules čempioni Olimpiskajā XC krosā, nobraucienā (Downhill) un izslēgšanas braucienos.

Uz kalnaino Skandināvijas valsti galvenā trenera Normunda Noreiko vadībā devušies seši Latvijas izlases sportisti, kuri startē junioru, U23 un vīru elites sacensībās. Izslēgšanas braucienu sacensībās, kas notika otrdien, respektablo 23. vietu izcīnīja Matīss Preimanis. Tas līdz šīs dienas startiem bija mūsu sportistu augstvērtīgākais sasniegums.

Piektdienas pēcpusdienā par čempiona titulu XCO krosā sacentās U23 vīru grupas braucēji. Viņu vidū bija arī trīs latvieši – Pēteris Janevics („DPA Cycling team”), Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms (abi „ZZK”). No mūsu puišiem vislabākās starta pozīcijas bija Janevicam, kurš trasē devās no 33. pozīcijas. Pētersonam 43. starta vieta, kamēr vēl viens cēsinieks Blūms uzsāka startu kā 74.

Sacensību trase bija ļoti sarežģīta. Tajā netrūka ne daudz akmeņainu posmu, ne asu nobraucienu, tramplīnu un citu pārbaudījumu. Liela daļa no sportistiem bija spiesti saskarties ar tehniskām problēmām un kritieniem, kam par iemeslu bija sarežģītā, bet interesantā trase.

Jau distances sākuma daļā velosipēda riepas plīsums piemeklēja Pēteri Janevicu, kurš bija spiests zaudēt laiku, un atkrita daudzas pozīcijas zemāk. No abiem pārējiem latviešiem savas pozīcijas strauji trasē uzlaboja Arnis Pētersons, kurš ar katru apli pacēlās arvien augstāk. Mūsu riteņbraucējam, braucot pēdējā aplī bija labas iespējas ielauzties labāko 20 sportistu skaitā, ko viņš arī izmantoja. Pētersons finiša līniju šķērsoja augstajā 19. vietā, kas ir visu laiku augstākais Latvijas sportistu sasniegums pasaules čempionātos MTB XCO krosā. Par pasaules čempionu kļuva nīderlandietis Mičels Van Den Heijdens, no kura cēsinieks atpalika par 5 minūtēm un 29 sekundēm.

Mārtiņš Blūms, neskatoties uz slikto starta pozīciju un tehnisko defektu distances laikā, arī spēja veikt ievērojamu kāpienu un debijas sezonā U23 grupā finišēja respektablajā 46. vietā. Blūms parādīja, ka ar katru apli var kāpināt savu tempu un samazināt atstarpi no sev priekšā esošajiem sportistiem. Pēteris Janevics, kurš šo sezonu iesāka veiksmīgi startējot pasaules kausa izcīņā, šoreiz cīnījās ar tehnisku problēmu un ierindojās 77. pozīcijā, 95 riteņbraucēju konkurencē. Pasaules vicečempiona titulu ieguva francūzis Džordans Sarou, bet bronza tika ASV sportistam Hovardam Grottsam.

Junioru XCO krosa sacensībās Latviju pārstāvēja „Trek team” komandas braucējs Tomass Kārlis Iļjenko. Rīdzinieks, kuram šīs bija debijas sacensības šāda mēroga čempionātā, ieņēma 78. vietu.

6. septembrī Norvēģijā norisināsies pasaules čempionāta sacensības XCO krosā elites grupu braucējiem. Šeit Latvijas godu aizstāvēs Matīss Preimanis un Oskars Muižnieks.

Pasaules čempionāts MTB XCO krosā – U23 vīru grupa

1.Michiel Van Der Heijden, Nīderlande, 01:18:40

2. Jorrdan Sarou, Francija, +00:00:49

3. Howard Grotts, ASV, +00:01:12

4. Jan Vastl, Čehija, +00:01:28

5. Grant Ferguson, Lielbritānija, +00:01:36

6. Anton Cooper, Jaunzēlande, +00:01:56

19. Arnis Pētersons, Latvija, +00:05:29

46. Mārtiņš Blūms, Latvija, +00:10:25

77. Pēteris Janevics, Latvija, – 3 LAP

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+