×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Rēķinos ar atbalstu. Saruna ar jauniecelto Saeimas ģenerālsekretāri Karinu Pētersoni (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeimas Prezidijs pagājušonedēļ apstiprināja jaunu Saeimas administratīvās vadības nolikumu, izveidojot parlamenta ģenerālsekretāra amatu. Uzreiz pēc jaunā amata izveidošanas tajā tika iecelta līdzšinējā Latvijas Institūta vadītāja Karina Pētersone. Plānots, ka viņa darbu sāks šā gada 12. oktobrī.

“Ģenerālsekretāra amats esot visos Eiropas valstu parlamentos, tostarp arī mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā. Īpašu nepieciešamību pēc parlamenta ģenerālsekretāra izjutām prezidentūras laikā. Lai saturiski sagatavotu lielas starptautiskas sanāksmes, jātiekas vairāku parlamentu pārstāvjiem. Latvijai īsti nebija ko uz šīm sanāksmēm sūtīt, jo Saeimas kancelejas direktors šīm prasībām neatbilst, bet politiskos pārstāvjus sūtīt nav īsti pareizi. Citu parlamentu pārstāvji norādīja, ka, sadarbojoties ar Latvijas parlamentu, viņiem nav ar ko strādāt,” stāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Viņa arī īpaši uzsvēra, ka izmaiņas notiks Saeimas esošā budžeta ietvaros un arī jauna štata vieta netiks veidota. Tas ir iespējams, jo pagājušā gada nogalē aizsaulē aizgāja Saeimas kancelejas direktora vietnieks Guntis Beņķis un viņa ieņemtais amats kopš tā laika bija vakants. Pēc neoficiālas informācijas, Saeimas ģenerālsekretāra alga varētu būt amplitūdā no 2000 līdz 2500 eiro.

Neoficiālās sarunās vairāki Saeimas pārstāvji atzina, ka viens no iemesliem jaunā amata radīšanai esot ieilgušais konflikts starp Saeimas prezidiju un kancelejas vadītāju Māri Steinu, kurš parlamenta kanceleju vada kopš Augstākās padomes laikiem. Politiķi kritizē Steinu par neefektīvu un nekvalitatīvu kancelejas vadīšanu. Savukārt Valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku arodbiedrība viņu aizstāv. Līdzšinējie mēģinājumi tiesas ceļā atbrīvot no amata pašreizējo Saeimas kancelejas direktoru bijuši neveiksmīgi. Tādēļ tagad viņu mēģina pabīdīt malā, radot jaunu amatu.

Pētersones atbilstību ģenerālsekretāra amatam neviens Saeimas prezidija loceklis nav apšaubījis. Pašreizējā Latvijas Institūta direktore savulaik strādājusi par Augstākās padomes un 5. Saeimas priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova palīdzi, bijusi 7. un 9. Saeimas deputāte, kur strādājusi arī prezidijā. Tāpat viņa bijusi kultūras ministre vairākās valdībās un īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās. Jaunos pienākumus viņa sāks pildīt oktobra vidū, bet jau tagad ir gatava pastāstīt “Latvijas Avīzes” lasītājiem par savu redzējumu jaunajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Bijušajai komunistei un plānā galdiņa urbējai laiks doties pensijā!

  2. Karinai Pētersonei ir kaut kāda note būt tur tai amatā, un viss. Neviens neko sakarīgu nodokļu maksātājiem paskaidrot nespēj. Uzskatu, ka šis amats ir pilnīgi bezjēdzīgs un tāda izveidošana, turklāt pensijas vecuma cilvēkam, ir cinisks spļāviens nodokļu maksātājiem ģīmjos.

  3. vel viens birokratisks amats!vai tad liekezu nepietiek?

  4. kā nu bez jauniem amatiem bijušajiem- Kārīnīte taču kādreiz bija Anatolija Gorbunova labā roka, vai jau aizmirsies?

  5. Speciāls, nevajadzīgs, amats tiek radīts nomenklatūras izbijušai prieka meitenei.

  6. Nesaprotu,kas viņā tik īpašs,ka pa augšām vien maļās,neļaujot izcelties jauniem, perspektīviem censoņiem ?

  7. Bijusī LPP biedre. Kam atkal tas ir izdevīgi? Izveidot pilnīgi nederīgu amatu!

Draugiem Facebook Twitter Google+