×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Pētersone-Godmane: Cilvēki piedāvājas izmitināt bēgļus (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Individuāli cilvēki piedāvā savus dzīvokļus patvēruma meklētāju izmitināšanai, trešdien, piedaloties Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē un atbildot uz deputātu jautājumiem, sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Viņa norādīja, ka tiek saņemti attiecīgi iesniegumi no cilvēkiem un to skaidroja, kā iespējamu pretreakciju valdošajai negatīvajai noskaņai pret bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Tāpat amatpersona pauda, ka ir uzņēmumi, kas sūta pieteikumus, interesējoties par patvēruma meklētāju nodarbināšanu, vienlaicīgi domājot par attiecīgas darba vides nodrošināšanu. Kā piemēru viņa minēja atsevišķu uzņēmēju interesi, vai uzņēmuma darbības vietas apkārtnē esošās skolas un bērnudārzi var uzņemt patvēruma meklētāju ģimeņu bērnus.

Jau ziņots, ka Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā mūsu valstī uzņemot līdz pat 776 patvēruma meklētājus.

Tāpat Ministru kabinets konceptuāli ir atbalstījis IeM sagatavoto indikatīvo rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, tam pašlaik provizoriskais nepieciešamais finansējums ir 16 miljoni eiro. Panākta vienošanās, ka precizētu plānu un kopējo nepieciešamo finansējumu IeM valdībā varētu prezentēt 20.oktobrī, savukārt darba grupas gala ziņojums būs 30.novembrī.

Vairākas augstākās amatpersonas Latvijā ir izteikušās, ka iecerētie 16 miljoni eiro bēgļu integrācijai ir pārspīlēta summa.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ņem tik visus pie sevis un nokauj cūkas! bet Musulmāņi cūkgaļu neēd! Un kaušana arī nav pareizā..ķezas ķezu galā

 2. Tas no serijas-kā vareja nemelot…

 3. Brīnišķīgi,tad nevajadzēs tērēt 16 miljonus bēgļiem…!?!Pētersone-Godmane,lai rāda piemēru un izmitina pie sevis…Es esmu pret bēgļiem Latvijā un tā domā vairākuma Latvijas iedzīvotāju.Paši dzīvojam pusbadā,saspiedušies bez apdzīvojamās platības katrai ģimenei,darba vietu nav,bet bēgļiem redz pasniegs visu uz paplātes……Kur tas redzēts…?!?Nē,bēgļiem.Nodrošiniet,vispirms savu tautu ar cienīgu dzīvi.

 4. meli MELI / CIK VALSTS MAKSAS – SIEM TIRGONIEM / CIK IEKASES NODOKLOS/// kur ir tie KAS PIEDAVAS DZIVOKLUS 300000 UZ ARZEMEM AIZBRAUKUSIEM LATVIESIEM // KASPIEDAVAS VINIEM DARBU- /// KAD TAS LISKES PASTERNAKAS / VIENOTIBAS BEGLU REKLAMA BEIGSIES RADIO –

 5. kundze,Jums jārāda piemērs un jāpieņem savā ģimenē vislielākā bēgļu ģimene.Tikai tad noticēšu Jums!

 6. Izmitināt piesakās paši savulaik izmitinātie(arī starpkaru periodā)

 7. redzēt kaut vienu,kurš pēc visa tā,ko redzam katru dienu TV un internetā,gribētu izmitināt kādu ” bēgli” sava dzīvoklī vai pieņemt darbā.Kur tad viņi domā ņemt to ātro internetu,superpārtiku un lepnos apartamentus,par kuru trūkumu jau Rietumeiropā brēc nabaga” kara nomocītie”.

 8. Vai cilvēki piedāvājas arī veidot audžu ģimenes ar bēgļiem?

 9. Anonīmi cilvēki,anonīmi uzņēmēji... Atbildēt

  Brīnišķīgi! Tad jau 16 miljonus nemaz nevajadzēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+