×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Pētersone-Godmane: ir indikācijas, ka uzņēmēji ir ieinteresēti nodarbināt bēgļus (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Ir indikācijas, ka uzņēmēji ir ieinteresēti nodarbināt Latvijā uzņemamos bēgļus, sarunā ar aģentūru BNS sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre un darba grupas par bēgļu jautājumu vadītāja Ilze Pētersone-Godmane.

“Līdzšinējā patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēma valstī bija pietiekama. Tagad ir jāgatavojās lielākam cilvēku skaitam un jāvērtē, vai nav nepieciešami kādi palielinājumi saistītās jomās, piemēram, labklājības, izglītības un citās,” sacīja IeM valsts sekretāre.

Taujāta par izskanējušo informāciju, ka Latvijā uzņemamie bēgļi tiktu izmitināti konkrētās pašvaldībās, Pētersone-Godmane to kategoriski noliedza. “Par bēgļu izmitināšanu konkrētās pašvaldībās nekas nav runāts. Ja cilvēks, dzīvojot patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, atradīs darbu kādā no pašvaldībām, piemēram, Daugavpilī, vai citur, tad viņš tur arī dzīvos,” viņa teica.

Ceturtdien tika aizvadīta pirmā starpinstitucionālā darba grupas sēde par bēgļu jautājumu. Pētersone-Godmane norādīja, ka šajā sēdē tika pārrunāti organizatoriski jautājumi, piemēram, par to, vai iesaistītajām institūcijām, tostarp ministrijām ir skaidra to kompetence saistībā ar bēgļu uzņemšanu un integrāciju. Tāpat tika pieņemts lēmums nākamo darba grupas sēdi veltīt jautājumiem, kas saistīti ar nevalstiskā sektora pieredzi darbā ar patvēruma meklētājiem, pieaicinot arī NVO pārstāvjus. Tāpat piedalīties kādā no darba grupas sēdēm tiks aicināti ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja pārstāvji, lai uzklausītu viņu redzējumu saistībā ar bēgļu uzņemšanu.

Darba grupu iepriekš parakstīja rezolūciju, ar kuru Valsts kancelejai sadarbībā ar IeM tika uzdots izveidot darba grupu, kuras uzdevums ir izstrādāt tiesisko un praktisko sistēmu 250 bēgļu uzņemšanai no Itālijas un Grieķijas, par ko lemts ES iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē. Darba grupā iesaistīta Iekšlietu, Kultūras, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides un reģionālās attīstības ministrijas, paredzot iespēju pieaicināt ekspertus no citām ministrijām

Aģentūra BNS vēstīja, ka otrdien iepretim Ministru kabineta ēkai notika protests pret bēgļu uzņemšanu, kuru atbalstīja koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA). Protestā piedalījās ap 300 cilvēkiem.
Starp akcijas dalībniekiem NA pārstāvji – Saeimas deputāti Rihards Kols, Kārlis Krēsliņš, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars un Imants Parādnieks, kā arī apvienības biedrs Edvards Ratnieks, novēroja BNS.
Uz protestētāju plakātiem bija rakstīts – “Pārtrauciet genocīdu pret baltajām nācijām”, “Pārtrauciet genocīdu pret latviešiem”, “”Brīvprātīgi” iestājāmies PSRS, “brīvprātīgi” tikām iesaukti okupācijas armijās, pieprasām referendumu par bēgļu uzņemšanu!”, uz kāda no plakātiem lasāms, ka “mums jānodrošina savu cilvēku eksistence nākotnē priekš baltiem bērniem”.

Drošības policija aģentūru BNS informēja, ka izvērtējusi piketā pret bēgļiem izmantoto plakātu saturu, bet neviens kriminālprocess nav sākts.

Valdība iepriekš ārkārtas sēdē nolēma, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Ministrijām kopā ar pašvaldībām tagad būs jāstrādā pie integrācijas politikas nākamajiem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Jau tiek nodarbināti celtniecībā, kuģu būvē utt.

 2. Iztiksim bez padomjlaika aģitācijas Atbildēt

  Uzņemiet šos bēgļus individuāli un savās mājās!

 3. Kur te demokrātija? Atbildēt

  Lēmums par bēgļu uzņemšanu pieņemts Saeimas ārkārtas sēdē? Bez referenduma un pat bez Saeimas lēmuma?

 4. Ir vajadzīgi nevis palielinājumi,bet gan samazinājumi-ministriju un tajās nodarbināto ierēdņu skaita,pievienotās vērtības nodokļa likmes pārtikai likmes samazinājumi līdz Itālijas 4%vai vismaz Grieķijas 6,8%,kā arī slimokasu ieviešana,kā Itālijā,Grieķijā,Igaunijā Lietuvā un Zioemeļvalstīs. Mēs taču ejam Ziemeļvalstu attīostības virzienā!
  Skat.premjera Ivara Godmaņa Jaungada uzrunu tautai,2007.gada 31.decembrī,

 5. Ir indikācijas,ka izņemot,presē pieminētos simts cilvēkus,kas it kā pārstāvot sabiedrību,Latvijas iedzīvotāju nospiedošais vairākums (tāpat kā citās ES valstīs) ir kategoriski pret šo nelegālo imigrantu uzņemšanu!

 6. Nē, Godmane nav indikācijas, ka uzņēmēji gribētu uzņemt bēgļus. Viņi to negrib, un viņiem ir savi uz loģiskiem faktiem balstīti viedokļi. Jums par saviem darbiem atbildība nav jāuzņemas, bet viņiem gan. Bet jums neviens neliedz noformēt vīzas saviem favorītiem un lai viņi dzīvo jūsu villā. Mums nav naudas par ko barot savus bērnus, par ko tad tos citus. Un nespraužiet mums ausīs visu laiku batonus!

 7. Viņi kaut ko citu pratīs kā banānu no koka noraut,bet Latvijā banāni neaug.Uz to,ka viņi ravēs mūsu gurķus,kāpostus vai raks kartupeļus,vai vēl trakāk-strādās gaterī -gan nav ko cerēt.Un nez vai viņu ģimenes sievietēm vispār ir atļauts strādāt pie uzņēmējiem,ar lupatās satītām galvām jau nekāda strādāšana pat nesanāk.Un vēl jau arī tās lūgšanas noteiktajās stundās.

 8. Šī kundze kuļ tukšus salmus,neviens uzņēmējs vai uzņēmums nav nosaukts.Visa apspriešana pagaidām ir tikai imitācija,jo neko nav iespējams paredzēt situācijā ,kurā neticīgie mēģinās pāraudzināt ticīgos no ļoti sadrumstalotas reliģijas.

 9. Arī Pētersone-Godmane uzskata,ka bēgļu būs vairāk par 250?

 10. Vai no "Vienotības" sagaidīsim? Atbildēt

  Ir indikācijas,ka strādājošie arī Latvijā grib saņemt Briseles algas! Bet to var panākt vienīgi ieviešot Briseles nodokļus!

 11. Šodien visās malās gāja vaļā jaudīga pozitīvisma kampaņa. 1001 eksperts visos mēdijos. Tagad vēl šitamais brīnumputns ieķērcās…

 12. No pieredzes. Man labi pazīstams uzņēmējs bija reiz nolēmis lētāk paveikt lielus darbus – saaicināja bomžus, lai šie strādātu, bagātīgi iekārtoja šiem dzīvokļus, ēdināja gods godam, solīja par labu darbu maksāt. Nedēļu nomocījās ar audzināšanu, iztērējās, bomži nestrādāja, bet prasīja vēl labāk šos barot, tad saniknojās, nopostīja, ko vien varēja, piecūkoja dzīvokļus… Morāle: kas radis nestrādāt, tas nestrādās., kas radis bezkaunīgi prasīt, tas prasīs un uzkundzēsies…

Draugiem Facebook Twitter Google+