Latvijā
Politika

Pētersone-Godmane pārtrauc pildīt IeM valsts sekretāres pienākumus 5

Foto-LETA

Valsts noslēpuma pielaidi zaudējusī Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane no šodienas vairs nepildīs IeM galvenā ierēdņa amata pienākumus.

No šodienas valsts sekretāra pienākumu vietas izpildītājs būs IeM valsts sekretāra vietnieks Dimitrijs Trofimovs.

Pētersone-Godmane iepriekš pastāstīja, ka amats atstāts “pēc abpusējas vienošanās”.

Viņa atzina, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir atteicies pagarināt viņai pielaidi valsts noslēpumam, viņa pārsūdzējusi SAB lēmumu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, taču ģenerālprokurors biroja lēmumu atstājis spēkā.

Lēmuma saturu viņa komentēt nevarot. “Es, protams, respektēju SAB lēmumu, taču izsaku nožēlu, ka mans 20 gadus ilgais darbs iekšlietu sistēmā ir tā novērtēts. Turklāt šajā laikā neesmu disciplināri sodīta,” uzsvēra Pētersone-Godmane.

Iekšlietu ministra Rihards Kozlovskis (V) norādījis, ka mēneša laikā viņš plāno virzīt šim amatam kandidātu no iekšlietu sistēmas, jo šim cilvēkam labi jāpārzina iekšlietu nozare.

Pētersone-Godmane IeM valsts sekretāres amatu ieņēma no 2009.gada, savukārt iekšlietu sistēmā strādāja no 1998.gada. Savā 20 gadus ilgajā darbā Pētersone-Godmane ir apbalvota ar Valsts apbalvojumu – Atzinības krustu, Ministru kabineta un Ministru prezidenta pateicībām, kā arī vairāk nekā 20 augstākajiem tiesībaizsardzības un drošības iestāžu apbalvojumiem un personīgo ieroci.

LTV iepriekš pieļāva, ka Pētersonei-Godmanei problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam varētu būt radušās, jo viņa pārāk cieši draudzējoties ar energokompānijas “Itera Latvija” vadītāju Juri Savicki, piemēram, viņa esot viesojusies Savicka dzimšanas dienas svinībās Horvātijā. Pats Savickis apšaubījis, vai tiešām runāšana ar viņu varētu būt pamats pielaides neatjaunošanai.

LA.lv