×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Pētersonei-Godmanei pielaidi valsts noslēpumam var liegt Savicka dēļ (7)

Foto LETA/LA.lv kolāžaFoto LETA/LA.lv kolāža

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei šobrīd nav tiesību strādāt ar valsts noslēpuma objektiem, pastāstīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) preses pārstāve Iveta Maura. Iespējams, pielaidi var liegt ciešās draudzības dēļ ar energokompānijas “Itera Latvija” vadītāju Juri Savicki, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

IeM valsts sekretārei bija beidzies speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu termiņš. Šobrīd SAB vērtē, vai amatpersonai arī turpmāk piešķirt pieeju valsts noslēpumu saturošai informācijai.

Personas pārbaude un vērtēšana notiek vispārējā kārtībā un šobrīd vēl nav pabeigta. Pārbaudes procedūra šobrīd ir noslēguma stadijā un SAB nekāda veida lēmumu vēl nav pieņēmis. Pārbaude noslēgsies tad, kad SAB būs iespējams izpildīt Satversmes tiesas februāra spriedumā norādītās prasības, piebilda Maura.

Atsaucoties uz avotiem valdībā, LTV ziņoja, ka Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide darbam ar valsts noslēpumu, kas nozīmējot, ka viņa, visticamāk, vairs nevarēs pildīt IeM valsts sekretāres pienākumus.

LTV pieļauj, ka Pētersonei-Godmanei problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam varētu būt radušās, jo viņa pārāk cieši draudzējoties ar energokompānijas “Itera Latvija” vadītāju Juri Savicki, piemēram, viņa esot viesojusies Savicka dzimšanas dienas svinībās Horvātijā. Pats Savickis apšaubījis, vai tiešām runāšana ar viņu varētu būt pamats pielaides neatjaunošanai.

Pētersone-Godmane šodien pavēstīja, ka viņa šobrīd atrodas atvaļinājumā ārpus Latvijas un viņai nekas nav zināms par iespējamo pielaides nepagarināšanu, tāpēc viņa neko nevar komentēt. Valsts sekretāre no atvaļinājuma plāno atgriezties pēc Lieldienām.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) apliecināja, ka līdz šodienai viņš nav saņēmis oficiālu informāciju saistībā ar Pētersones-Godmanes pielaides valsts noslēpumam pagarināšanu, līdz ar to šobrīd papildu komentārus nevarot sniegt.Taču valsts sekretāres viesošanās Savicka svinībās bija jaunums arī Kozlovskim. Taču viņš to vērtēt atsacījās.

Pētersone-Godmane valsts sekretāres pienākumus IeM veic kopš 2009.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pilnīgs ārprāts,jo to var atļauties TIKAI Latvijas SABS un DP,kad iekšl.min. valsts sekretāre ar PIELAIDI stipri draudzējas ar VDK kadru Savicki un vīrs Godmanis/ pēs ģen,Johansona grāmatas/ arī darbojas VDK.Pieaicinam Patruševu Maizīša vietā!Prātam neaptverami kAS notiek Latvijā!!Ušaks tusējas ar Hapilovu jau traki sen,nrticu nevienam SC deputātam Saeimā,Tapēc mums ir tāda naudas izlaupīšana valstī gan no budžeta,gan PVN.gan ES fondiem.Ir daudz pilsoņu ar dubultpilsonību ar Krieviju un dubultpensijām,bet to neviens nepārbauda.Pat valsts nezina CIK ir krievijas pilsoņu! Vai tā vispār ir tiesiska valsts?

  2. Mums ir fantastiska Valsts,kā vispār kādam var būt pielaide noslēpumiem,ja cilvēks draudzējas ar Savicki,tas ir spļāviens sejā visiem latviešiem.

  3. savicskis ir lops un godmane -treknā zoss- to atbalsta

  4. Vai ietekmes un ziņu aģents?

  5. nu MAXIMA būs jāstrāda

  6. kamēr Ivars eiropā Juris tepat mājās, nez kurš jaunāks vai smukāks ??????????????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+