×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Pētersoni izstūmusi sakustinātā pārvalde (13)

Foto - Austra Helēna ŽaggereFoto - Austra Helēna Žaggere

Atlūgumu iesniegusī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone

“Es neaizeju salauzta vai paklupusi. Neesmu ne nogurusi, ne nobijusies. Dzīve jau neapstājas, un esmu gatava jauniem izaicinājumiem,” tā vakar žurnālistiem sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone pēc tam, kad  pirmdien bija iesniegusi atlūgumu finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai.

Ināra Pētersone atzina, ka lēmums atstāt šo amatu viņai bija nobriedis nevis impulsīvi vai pēc tikšanās ar finanšu ministri pagājušajā nedēļā, bet krietni agrāk. Viņa arī noliedza, ka būtu iesniegusi atlūgumu valsts augstāko amatpersonu ietekmē. “Nekāda mājiena vai spiediena nebija. Gan ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, gan ar Danu Reiznieci-Ozolu mums bija vienāda izpratne par to, kādas reformas vajadzīgas un kā tās jāīsteno VID,” viņa teica.

Skaidrojot aiziešanas iemeslus, Ināra Pētersone atzina, ka aizvadītie četri darba mēneši pagājuši lielā sasprindzinājumā gan viņai pašai, gan VID darbiniekiem. To radījusi gan pārvalžu vadītāju un citu darbinieku pārcelšana citos amatos, gan atsevišķu uzticību zaudējušo darbinieku atlaišana, gan pret viņu un VID izvērstā nomelnošanas kampaņa. Nomelnošanā īpaši esot izcēlies portāls pietiek.com. Tajā cita starpā bijuši no konteksta izrauti teikumi no viņas runām VID darbinieku iekšējās sapulcēs, tāpat publicēti no VID noplūdināti dokumenti. Tas liecina, ka nomelnošanā iesaistījušies arī atsevišķi VID darbinieki, kuriem ļoti nepatīk viņas iesāktās reformas. Ināra Pētersone gan atzina, ka viņas lēmums atkāpties neesot saistīts ar šo nomelnošanu.

No viņas sacītā varēja nojaust, ka ar šīm reformām ir sakustināts liels, gadiem ilgi veidots “lapseņu pūznis” (ēnu ekonomika būvniecībā, taksometru pārvadājumos un citās nozarēs, spirta un cigarešu kontrabanda, spēka struktūrvienību vadītāju pārcelšana), kurš Pētersonei to nekad nepiedos. Visticamāk, tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc godīgam cilvēkam ar skaidru galvu un lielu pieredzi tik svarīgā valsts pārvaldes iestādē bija jāizlemj labāk aiziet pašam.

Skaidrojot aiziešanas iemeslus, cita starpā Ināra Pētersone pieminēja gausās pārmaiņas valsts pārvaldē kopumā un politiķu nepārdomātos lēmumus, kas vairo bezcerību. “Trijos gados, kopš esmu vadījusi VID, dažādu reformu plānu mums ir kaudzēm. Diemžēl pārāk maz no šiem plāniem tiek izpildīti,” viņa spriež. Viņasprāt, reformas tikai vienā VID nekad nedos cerēto, tām jānotiek visā valsts pārvaldē. Diemžēl valsts pārvaldē pašlaik neesot komandas, kurai būtu kāds kopīgs mērķis. Pietrūkstot virsvadības, kas stūrētu valsts pārvaldi vienā virzienā. Viņasprāt, VID vadītāja amatā jānāk jaunam cilvēkam no malas, kuram jāizveido sava komanda, kurai viņš uzticas un kura tic viņam.

Uz jautājumu, ko darīs turpmāk, Ināra Pētersone atbildēja, ka pašlaik vēl neesot izlēmusi. Bet pēc 21 gada ilga darba, tostarp pēdējos trīs gadus ģenerāldirektores amatā, turpmāk VID vairs nestrādāšot un arī civildienestā nepalikšot. Finanšu ministre vakar pavēstīja, ka pieņems atlūgumu, un aicināja Pētersoni palikt par padomnieci. VID jaunais vadītājs tikšot meklēts atklātā konkursā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Šī tante iedomājās komandēt Latvijā valdošo mafiju ko sauc par pārdalošo pārvaldi jo tie sadala un izspiež no tiem kam mazi apgrozījumi bet tiem kuri parādā miljonus neko nedara un ļauj tik tā turpināt,vārnas arī sava bara mēdz noknābāt to kura ir citāda.

 2. Valstī visa vara pieder tautai, nē – naudai.

 3. Vai nodokļu nemaksātājiem vecumdienās nevajadzēs pensijas, mediķu un tiesībsargu palīdzību ? Vai viņu bērniem nevajag skolotājus ? Ēnu ekonomika ir cieši saistīta ar visas tautas sociālo apziņu, izglītības līmeni, valsts nodokļu politiku un nodokļu maksātāju naudas izmantošanu. Tas protams neattiecās uz alkohola-cigarešu kontrabandistiem kas ir tīri kriminālnoziedznieki.

 4. Nu kādu laiku shēmotāji var uzelpot un turpināt grābt ar abi roki.

 5. Saprotu Pētersoni. Ēnu ekonomikā mums iet garām 5 miljardi gadā. Bet tas ir visas valsts pārvaldes darba rezultāts. Lai VID vadībā būtu kaut Dievs, šinī “sakārtotajā” valsts pārvaldē viņš neko neizdarīs. Arī valsts prezidents ne. Tamdēļ krīt Strīķe, Pētersone … Bet Vaškevičš dzīvo kūrortā.

 6. Pētersonei amats ir jāatstaj negodiguma dal.

 7. Stajos rindā uz nodokļu optimizācijas pakalpojumu pie dotās personas.

 8. Domāju, ka Pētersone zināja par to, kas notiek VID’ā arī pirms žurnālisti izcēla to šmuci, bet neko nedarīja. Pēc tam bija kaut kā jāreaģē,… tika radīta darbības imitācija (rotācija utt.), dažiem odiozākajiem likuma pārkāpējiem ļāva uzrakstīt atlūgumus, bet “astoņkājim” arī tas nepatika un tas panāca, ka Pētersone aiziet, jo tagad būs zināms bezvaras periods, kad varēs turpināt grābt un grābt, bet pēc tam, ja paveiksies (astoņkājim), tiks konkursa kārtībā iebīdīts, Šķēles vārdiem sakot, lielākais idiots…

 9. Ko gan citu varēja gaidīt ? Trāpīgs apzīmējums- lapseņu pūznis. Vēl derētu – astoņkājis,jo kājas jau stiepjas no VIDa arī uz citām pusēm.

 10. Tas ir labi, ka Pētersone tinas!!!!!!

 11. Kam par labu tas "Pietiek"? Atbildēt

  Grūti ticēt, ka tas nedara lielāku skādi kā labumu? Caveat lector.

Draugiem Facebook Twitter Google+