×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Petīcijā aicina Saeimu nevirzīt tālāk pretrunīgi vērtētos grozījumus Izglītības likumā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

(Precizēts petīcijas autors.)

Organizācija “Cenzūrai nē” sagatavojusi petīciju, kurā aicina Saeimu nevirzīt tālāk deputātes Jūlijas Stepaņenko (SC) ideju Izglītības likumā iekļaut neskaidro aizliegumu izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kuri “var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību”.

Organizācija uzskata, ka ar šiem likuma grozījumiem tiek pausta neuzticība izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem. Viņasprāt, likuma grozījumi tiek pieļauti, pamatojot to ar atsevišķu deputātu personiskajām iedomām un bailēm, nevis ar zinātniskiem pētījumiem, kuros tiktu pierādīta noteiktu mācību materiālu neatbilstība skolēnu psiholoģiskajai sagatavotībai. Viņa vērš uzmanību, ka grozījumus neatbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Nav saprotams, pēc kādiem kritērijiem turpmāk plāno realizēt mācību līdzekļu izvērtējumu atbilstoši tikumības standartiem, kas par to būs atbildīgs un kā tiks organizēts materiālu izvērtējums Valsts izglītības satura centrā, teikts petīcijā. Domubiedru grupa atgādina, ka jau patlaban nedrīkst izmantot tādus mācību līdzekļus un citus materiālus, kas ir pretrunā ar Satversmi, likumiem un citiem normatīvajiem aktiem. Turklāt par to jau ir atbildīgs pedagogs, kas sagatavo mācību materiālus skolēniem.

Savukārt deputātes Stepaņenko sagatavotajiem grozījumiem trūkst anotācijas, kurā paskaidrota grozījumu būtība un mērķis, uzsver “Cenzūrai nē!”.

Domubiedru grupa uzskata, ka vienīgā iespēja šobrīd ir atdot šos grozījumus atpakaļ Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kur organizētu labai pārvaldībai atbilstošu grozījumu pārstrādi un apspriešanu ar nozares profesionāļiem, lai novērstu nepilnības Izglītības likumā.

Petīcijas autori ir domubiedru grupa “Cenzūrai nē!”- tā ir brīvprātīgu aktīvistu grupa, kas par savu mērķi izvirzījusi sabiedrības informēšanu par iespējamiem grozījumiem Izglītības likumā, aicinot sabiedrību apturēt tālāku pašreizējā likumprojekta izskatīšanu.

Domubiedru grupā darbojas resursu centra “Marta” pārstāve Alise Rupeika, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece, biedrības “Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle, pārstāve Ilze Bandere, biedrības “Latvijas vecāku forums” valdes locekle Jana Simanovska, organizācijas “Eiropas sieviešu lobijs” valdes locekle Edīte Kalniņa. biedrības “Ascendum” pārstāve Dace Bargā un vairākas citas sievietes.

Petīciju iespējams parakstīt ikvienam iedzīvotājam mājaslapā “http://ej.uz/necenzurai”.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atbalstīja Stepaņenko ideju Izglītības likumā iekļaut normu, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību.

Priekšlikums izraisījis plašas diskusijas. Kritiku tam veltīja biedrība “Papardes zieds”, uzsverot, ka, aizliedzot skolās izmantot mācību materiālus, kas “negatīvi ietekmē tikumību”, vairāki politiskie spēki tikumības vārdā vēlas vērsties pret pedagogu un skolēnu brīvību.

Lūgumu šos grozījumus nevirzīt tālāk izteikusi arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, bet ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) ar ierakstu sociālajos tīklos par šiem grozījumiem radīja kārtējo saspīlējumu koalīcijas partiju attiecībās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kāpēc pedofili Latvijas skolās ņem virsroku – vajag mazas meitenītes un puisīšus – tas Mozaīkai un pat kādai Viņķelei… Tā nav cenzūra,bet morāles normu ievērošana bērnudārzā un skolā. Kad 18 gadi un tālākais pēc skolas sniegtā ir gara stingrība vai arī nav…

  2. Sorosoīdi ir nelieši Atbildēt

    Kad bērniem skolā garīgi slimas skolotājas uzspiež homoseksuālismu un narkotikas, tad – CENZŪRAI JĀ! Likumā jāiestrādā punktu, ka 1 reizi gadā visiem skolotājiem jāpārbauda garīgo veselības stāvokli.

  3. Cik mums Latvijā ir daudz ekspertu par dzimumlīdztiesību. Mozaika, Papardes zieds, Linda Curika un vēl daudz tādu. VAi nav dīvaini, ka šajos ekspertos ir pierakstījušās taisni netradicionalas seksuālas orientācijas sievites un vīrieši. Šie cilveki grib mūs audzināt ka man kopoties ar sievu gultā vai kur citur. Jau vairākus tūkstošus gadus atpakaļ cilvēku kopošanās jautājums ir noskaidrot un pieņemts sadzīvē, bet šodienas jaunizceltās ekspertes mēģina attīstīt kaut ko jaunu nebijušu, un uzspiest sabiedrībai, kā kaut kas jauns, skaists un reklamējams, pat bērniem un jauniešiem, nerunājot par pieaugušajiem. Cien. ekspertes labāk ņēmušas slotu, izgājušas slaucīt ielas, tas butu svētīgs darbs sabiedrībai un jums pašām, nevis nodarbojušās ar izvirtības apmaksātiem murgiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+