×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Pētījumā noskaidros patiesās algas

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvākajās dienās Latvijā sāksies darba devēju un darba ņēmēju aptauja par atalgojuma līmeni valstī, lai noskaidrotu patieso ainu.

 

Aptuveni 12 000 uzņēmumu un 250 000 darba meklētāju tiks izsūtīts uzaicinājums piedalīties šajā pētījumā, vakar informēja “CV-Online Latvia” biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Aptaujā tiks uzrunāti vidējie un lielie uzņēmumi, kuru darbinieki veido lielāko darba tirgus daļu. Tāpat tiks aptaujāti arī valsts iestāžu un valsts kapitālsabiedrību pārstāvji.

Pētījumā darba devējam tiks prasīta informācija par pašreizējo atalgojuma līmeni, bet darba ņēmējam – par vēlamo. Pētījums būs anonīms, tāpēc respondentiem nebūs jāriskē, sniedzot informāciju par patieso atalgojumu, kas nereti ir neoficiāls. “Pētījums atspoguļos to, kādas ir reālās algas,” piebilda LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Atalgojuma informācijas aģentūras vadītājs Igaunijā Antons Kuzņeckis skaidroja, ka pētījums ietvers informāciju par atalgojumu nedaudz vairāk kā 300 profesijās. Visi pētījuma dalībnieki par velti saņems rezultātus, kas skar viņu nozari. Interesenti, kas nebūs piedalījušies pētījumā, ziņas par nozari varēs iegādāties apmēram par 150 latiem.

Pilns pētījums par visām nozarēm trijās Baltijas valstīs maksās apmēram 700 latu. LDDK norādīja, ka Latvijas atbildīgajām valsts iestādēm un ministrijām pētījums būs pieejams bez maksas.

Latvijā pētījumu veiks Atalgojuma informācijas aģentūra sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un personāla atlases kompāniju “CV-Online Latvia”. Plānots, ka tā apkopojums būs zināms šā gada jūlija beigās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+