×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Pētījumā noskaidroti četru tipu studenti. Uzzini, kādi tie ir!

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Starptautiska mēroga aptaujā tika noskaidroti četri studentu tipi un izpētīti jauniešu ikdienas paradumi. Tika aptaujāti vairāk nekā 37 000 studentu no 152 pasaules valstīm, portālu “LA.lv” informēja.

Pētījumu veica Starptautisko studentu karšu asociācija (ISIC) kopā ar žurnālu “The Economist” un korporāciju “MasterCard”. Šī pētījuma novitāte – skaidri tiek izšķirti četri mūsdienu studentu tipi un viņu ikdienas prasības.

ISIC asociācijas direktora vietniece Sandra Hammela rosina: “Ik dienas strādājot ar studentiem, pārāk bieži viņu intereses tiek vispārinātas un konkrētās vajadzības uzņēmēji neuztver pārāk nopietni. Ar šīs aptaujas palīdzību varam novērot, ka nav viens universāls veids, kā raksturot šo sabiedrības daļu un tāds formulējums kā “tipisks students” nepastāv. Viena pieeja visiem studentiem gluži vienkārši nedarbojas. Pēc apjomīgo datu analīzes, ir noteikti četri galvenie uzvedības tipi – konservatīvais, lojālais, hedonists un liberālis. Šo tipu īpašības dalāmas spējā uzticēties, nebaidīšanās no pārmaiņām, vai gluži pretēji. Studentus var arī nodalīt divās plašākās grupās. Viena – spēja uzticēties citiem, otra – nebaidīšanās no pārmaiņām.”

“Mēs varam novērot ļoti daudz dažādu ģeogrāfisko atšķirību, taču ir iespējams noteikt visaptverošas tendences, ko nedrīkst ignorēt, ja ir interese izprast studentu paradumus starptautiskā mērogā,” norāda Hammela.

Galvenās studentu paradumu tendences liecina par to, ka ceļošana ir būtiska studentu dzīves sastāvdaļa, kas ierindojas trešajā vietā pēc popularitātes. Pirmo un otro vietu ieņem izklaide, mūzika, kā arī aktivitātes internetā. Gandrīz puse no respondentiem (49%) atzina, ka atlicina laiku ārzemju braucieniem un 30% no šiem studentiem ceļojumos dodas bieži. Studentu interešu lokā vispopulārākā ir izklaižu vietu un koncertu apmeklēšana.

Izceļas arī interneta un jauno tehnoloģiju lietojums. Studenti internetā visbiežāk lasa ziņas, taču arvien mazāk izmanto cita satura vietnes, priekšroku dodot e-grāmatām un dažādām aplikācijām. Pārsteidzoši, ka, salīdzinot ar lielo interneta izmantojumu, ceturtā daļa aptaujāto atzīst, ka vēl aizvien nejūtas pārliecināti par drošību internetā.

ISIC asociācija ir bezpeļņas organizācija, kas pārstāv Starptautisko studentu identitātes karti (ISIC). ISIC ir vienīgā UNESCO un citu organizāciju atzītā skolēnu, studentu, jauniešu un pasniedzēju identifikācijas karte pasaulē. SIA ISIC.lv kopš 1992.gada ir vienīgais oficiālais ISIC asociācijas pārstāvis (Licenced Authority) Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+