×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Pētījumam par to, kādēļ cilvēki neprecas, tērēs 22 617 eiro (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) izsludinātajā iepirkuma konkursā par tiesībām veikt pētījumu, lai noskaidrotu laulības nereģistrēšanas problemātiku, ir uzvarējusi SIA “Projektu un kvalitātes vadība”, kas piedāvā minēto pētījumu veikt par 22 617 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kā aģentūra LETA uzzināja PKC, minētā uzņēmuma piedāvājumu iepirkuma komisija atzinusi par saimnieciski izdevīgāko.

Informācija portālā “Firmas.lv” liecina, ka šī uzņēmuma darbības nozare ir zinātniskā pētniecība, pētījumu un eksperimentālo izstrāžu veikšana sociālajās un humanitārajās zinātnēs, tirgus un sabiedriskās domas izpēte. Kā uzņēmuma vienīgā amatpersona ir norādīta Evija Eglīte, bet uzņēmumā kopumā strādā pieci cilvēki.

Uzņēmuma peļņas dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti, taču 2013. gadā tā apgrozījums bija 388 717 eiro, bet peļņa – 18 113 eiro. Kompānija ir dibināta 2006. gadā.

Jau ziņots, ka PKC gada sākumā izsludināja iepirkuma konkursu par laulības nereģistrēšanas problemātikas pētīšanu. Pētījuma veicējiem būs jāapkopo ar laulības nereģistrēšanu saistīti riski nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošiem partneriem un ar šīm attiecībām saistītiem bērniem. PKC paskaidro, ka par nereģistrētu laulību uzskatāma likumā noteiktā kārtībā nereģistrēta, vismaz vienu gadu ilgusi kopdzīve atšķirīga dzimuma partneriem, kas ir sasnieguši minimālo laulības noslēgšanai nepieciešamo vecumu.

Pētījuma mērķis ir apzināt iemeslus, kāpēc cilvēki izvēlas dzīvot nereģistrētās attiecībās, kādi ir riski, ja netiek reģistrēta laulība – kādi tie ir ikdienā un kādi saistībā ar tiesisko regulējumu. Ekspertiem būs jāizvērtē arī risku izplatības biežums un ietekme uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī jāpiedāvā risinājumi, lai mazinātu šos riskus.

PKC sagaida, ka tiks veikta dokumentu izpēte, ekspertu intervijas, nereģistrētā laulībā dzīvojošo aptauja, padziļinātas intervijas ar konkrētiem pāriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kauna pavisam nav tikai gudro visadas komisijas lai iebaztu naudu kabata

  2. Labāk būtu naudu izdalījuši invalīdiem

  3. ka pētīs!? Vai tad “pētīt” ierosinātāji ir nabagi??? Darba dienas laiks jau kaut kā jānovelk!!! Joka pēc jau var padarboties par VALSTS NAUDU, kuru mētā pa labi un kreisi!?? NESAPROTU, KO PĒTĪT TIK SKAIDRĀ NOTIKUMU SAKARĀ??????????????????? STULBUMS!!!

  4. no trūcīgo redzes punkta Atbildēt

    Labāk par šo naudu atbalstīt trūcīgās ģimenes, kas vēlas laulāties. Iemesli bieži vien ir banāli, mūsu nesakārtotās likumdošanas dēļ. Izdevīgāk trūcīgam pārim dzīvot nereģistrētiem, dēļ pabalstiem. Nācies pat dzirdēt, ka sociālie darbinieki paši iesaka, šķirieties, tad būs pabalsts trūcīgajiem. Vēl variants, dzīvo katrs par sevi atsevišķi un laiku pa laikam viens pie otra viesojas un atkal tas pats, ja būs vienā mitekllī, pabalstus nesaņems un citi absurdi, kādēļ izdevīgāk nereģistrēties. Arī tas, ka tam finanses vajadzīgas, lai nokārtotu kopdzīvi.

Draugiem Facebook Twitter Google+