Men belonging to historical groups fight dressed as ancient Roman gladiators during a show to mark the anniversary of the legendary foundation of the eternal city in 753 B.C, in Rome on April 21, 2013.  AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE
Men belonging to historical groups fight dressed as ancient Roman gladiators during a show to mark the anniversary of the legendary foundation of the eternal city in 753 B.C, in Rome on April 21, 2013. AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE
Foto: LETA / AFP

Pētījumi liecina: gladiatori bija veģetārieši 0

Jaunākie pētījumi liecina, ka gladiatori pamatā ēda veģetāru uzturu, kas sastāvēja no miežiem un dārzeņiem, raksta portāls historytoday.com. Tas nenozīmē, ka viņi būtu bijuši kaismīgi dzīvnieku tiesību aizstāvji vai pārāk trūcīgi, lai iegādātos gaļu; gluži vienkārši veģetāra graudaugu diēta ļāva vieglāk pieņemties svarā, kas gan pasargāja no ievainojumiem, gan arī lika izskatīties iespaidīgākiem augumā, kas patika skatītājiem.
Vienīgais mūsdienās zināmais gladiatoru apbedījums ir nepilnus 20 kvadrātmetrus plašs zemesgabals Rietumturcijā, līdzās ceļam, kas reiz veda no Efesas pilsētas uz Artemīdas templi. Šajā apbedījumā atrasti nedaudz vairāk nekā 60 gladiatoru kauli, kurus pētījis paleopatologs Karls Goldšmits no Vīnes Medicīnas universitātes, mērot kalcija, stroncija un cinka saturu kaulos.
Analīžu rezultāti atklāja, ka gladiatori ēda ievērojami vairāk augu, un ievērojami mazāk dārzeņu barības, nekā vidusmēra efesieši. Arī dokumentos, kas saglabājušies no gladiatoru laikiem, viņi dēvēti par “hordearii”, kas burtiski nozīmē “miežu vīri”.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.