Foto – Fotolia

Pētījums: 25% Latvijas iedzīvotāju vismaz daļu darba algas saņem “aploksnē” 0

Latvijā vismaz 25% strādājošo daļu darba algas saņem neoficiāli, Igaunijā šīs rādītājs ir 20% līmenī, bet Lietuvā nelegālus ienākumus saņem vismaz 29% nodarbināto, liecina speciālistu darba portāla Cvmarket.lv veiktais pētījums.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Aptaujā no visiem Latvijas nelegālo ienākumu saņēmējiem 9% atzina, ka pilnīgi visa alga viņiem tiek maksāta neoficiāli, bet 8% – ka aploksnē saņem algas mazāko daļu un atlikušie 8% – ka algas lielākā daļa tiek izmaksāta, nesamaksājot valstij nodokļus.

Aptaujā, kas divu nedēļu laikā tika veikta visās trīs Baltijas valstīs portālos cvmarket.lv, cvkeskus.ee un cvmarket.lt, 7% procenti Lietuvas respondentu atzina, ka pilnīgi visu algu saņem aploksnē, 12% – ka algas lielākā daļa tiek saņemta oficiāli, bet 10% lielāko ienākumu daļa sastāda neoficiālā aplokšņu alga. Savukārt Igaunijā 13% respondentu atzina, ka saņem tikai nelegālus ienākumus, bet atlikušie 7% apliecināja, ka algu saņem gan oficiāli, gan arī aploksnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kā liecina apkopotā informācija SEB Baltijas mājsaimniecību finanšu apskatā, tad 2013. gada pēdējā ceturksnī Igaunijā ir bijusi vislielākā vidējā neto darba samaksa – 785 eiro, kamēr Latvijā un Lietuvā tā bijusi attiecīgi 530 un 524 eiro liela. Atšķirība algu ziņā ir samērā liela, tāpēc cilvēki Latvijā un Lietuvā vairāk meklē iespējas gūt papildus ienākumus, un samērā bieži šādos gadījumos alga pilnā apmērā tiek samaksāta aploksnē,” atzina speciālistu darba portāla Cvmarket.lv mārketinga menedžere Inga Daliba.

Savukārt martā publicētais aptaujas “Eirobarometrs” veiktais pētījums liecina, ka no visām Eiropas Savienības valstīm Latvijā ir vislielākais aplokšņu algas saņēmēju īpatsvars – šādi ienākumi ir 11% Latvijas iedzīvotāju.

Pētījums veikts speciālistu darba portālos Cvmarket.lv, Cvkeskus.ee un Cvmarket.lt, kopā aptaujājot 853 respondentus no visām trīs Baltijas valstīm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.