×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Pētījums: 60 procenti vīriešu pilsoņu aizstāvētu Latviju ar ieročiem rokās (5)

Foto - LETAFoto - LETA

58,7 procenti vīriešu pilsoņu, no kuriem aptuveni 80 procenti veido Nacionālo bruņoto spēku rezervi, nepieciešamības gadījumā būtu gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, secināts pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā “Latvijas iedzīvotāju viedoklis par valsts aizsardzības jautājumiem”.

Savukārt 27,9 procenti vīriešu pilsoņu nepiekrita šādam apgalvojumam, bet mazliet vairāk nekā 13 procentiem respondentu nebija viedokļa par šo jautājumu.

Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu 67 procenti vīriešu pilsoņu, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda. To darītu arī 41,2 procenti vīriešu pilsoņu ar krievu sarunvalodu ģimenē.

Pētījumā secināts, ka visaktīvāk valsts aizstāvēšanā ar ieročiem rokās iesaistītos 17 – 25 gadus veci vīrieši pilsoņi (65,2 procenti), kā arī augstāko izglītību ieguvuši vīrieši pilsoņi (69,9 procenti).

Ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 74.6 procenti publiskajā sektorā nodarbināto vīriešu pilsoņu, 58 procenti privātajā sektorā nodarbināto un 52,5 procenti nestrādājošo vīriešu pilsoņu.

To darītu 64,6 procenti Rīgā dzīvojošo vīriešu pilsoņu. Vidzemē ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 62 procenti vīriešu pilsoņu, Latgalē – 59,7 procenti, Zemgalē – 54,3 procenti, Kurzemē – 54,1 procents, bet Pierīgā – 53,3 procenti vīriešu pilsoņu.

Pētījumā secināts, ka Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu arī 34,4 procenti vīriešu bez Latvijas pilsonības. Arī šajā respondentu grupā visaktīvāk valsts aizstāvēšanā iesaistītos 17 – 25 gadus veci vīrieši (63 procenti), kā arī augstāko izglītību ieguvuši vīrieši bez Latvijas pilsonības (68,9 procenti) un publiskajā sektorā nodarbināto (70,9 procenti).

Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu 66,9 procenti vīriešu bez Latvijas pilsonības, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda. To darītu arī 38,8 procenti vīriešu bez Latvijas pilsonības ar krievu sarunvalodu ģimenē.

To darītu 59,3 procenti Rīgā dzīvojošo vīriešu bez Latvijas pilsonības. Vidzemē ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 59,7 procenti vīriešu bez Latvijas pilsonības, Latgalē – 57,1 procenti, Zemgalē – 47,7 procenti, Kurzemē – 54,1 procents, bet Pierīgā – 50,3 procenti vīriešu bez Latvijas pilsonības.
Pētījumā secināts, ka arī sievietes nepieciešamības gadījumā būtu gatavas cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju. To darītu 24,7 procenti Latvijā dzīvojošo sieviešu.

Vīrieši pilsoņi no 18 līdz 55 gadu vecumam, kas ir derīgi militārajam dienestam, veido Nacionālo bruņoto spēku rezervi. Tajā ieskaita arī sievietes pilsones, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, ir derīgas militārajam dienestam un izsaka šādu vēlmi vai ir apguvušas speciālu militārās apmācības kursu, vai beigušas apmācību Zemessardzē.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs „SKDS” pētījumu pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma veica 2014.gada novembrī, nejaušā izlasē visos Latvijas reģionos tiešā intervijā aptaujājot 1020 pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 17 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Es ari to darītu kaut man ir 70!

  2. tas ir intresants fakts Atbildēt

    ņemot vērā ka aptaujās parasti visi tēlo patriotus atbildēm bija jābut tuvu 100% . ja tā nav tas nozimā ka realitātē labi ja 10% būtu ar mieru reāli pakarot

    • Ja daudzi latvieshi u.c. Latvijas iedziivotaaji buus gatavi aizstaaveet Latviju, tad neviens mums neuzbruks. Tikai jaizdod drusku nauda piemeerotiem aizsardziibas ierochiem, ariin tas liidzees. Anoniimais janvaris lai nenodarbojaas ar spekulaacijaam un paregjojumiem. Par taadiem ir vaacu sakamvaards, ka veeleeshanaas ir vinju domu maate.

  3. tikai kur tos ieročus ņemt!ar bisi pret gradiem ilgi neizturēsi.valstij vajadzētu iepirkt un turēt noliktavās automātiskos ieročus tādā skaitā,lai pietiktu brīvprātīgajiem,partizānu karam.bez tam derētu,kā Lietuvā,kaut kādu aizsardzības plānu,kur iet,ko darīt utt.,tādu mobilizācijas plānu,piem. ,ko man ,kurš armijas uzskaitē nav,darīt,ja grib aizstāvēt valsti

Draugiem Facebook Twitter Google+