×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Pētījums: 64% nedomā, ka pensijā varēs dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlas (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju, interneta lietotāju, nav pārliecināti, ka viņiem pensijā būs pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu viņi vēlas, liecina pētījumu kompānijas “GfK Baltic” septembrī veiktās aptaujas rezultāti.

20% respondentu ir pārliecināti par labklājību vecumdienās, bet 16% nav varējuši skaidri definēt savu viedokli.

Optimistiskāk Latvijā noskaņoti ir jaunieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir vismaz 601 eiro, kā arī Pierīgā dzīvojošie. Savukārt pesimistiskāk uz labklājību vecumdienās raugās 45-54, kā arī 55 un vairāk gadus veci iedzīvotāji, cittautieši, fiziska darba darītāji, bezdarbnieki, tie, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir mazāk nekā 200 eiro. Tāpat pesimistiski ir Latgalē dzīvojošie.

Pētījuma ietvaros konstatēts, ka uzkrājumus vecumdienām veido vien trešdaļa jeb 33% aptaujāto. Populārākie uzkrājumi veidi šo cilvēku vidū ir iemaksas 3.pensiju līmenī, uzkrājošā dzīvības apdrošināšanas polise un naudas uzkrāšana krājkontā. Savukārt 62% respondentu neveido nekādus uzkrājumus.

Tāpat secināts, ka, tuvojoties pensijas vecumam, aktualizējas uzkrājumu veidošanas vajadzība, proti, vairāk kā citi uzkrājumus veido tieši pirmspensijas vecuma iedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Dzīvojam pusbadā un nevaram atļauties visus nepieciešamos medikamentus……..

  2. Es labāk dzīvošu un strādāšu/Maksāšu Nodokļus Sakārtotā EU zemē (protams ne uk)! Un mani Nodokļi netiks nozagti! Uz viņiem Nebarosies mani darba devēji! Un šeit man būs protams labāka pensija, nekā Dzimtajā zemē!

    • šeit Bavaria zemē, man darba samaksa sākas no 12 euro gross. Sestd., Svētd. 150% un 200%. Esmu ieguvis kompānijas kontraktu. Pirms tam 4 gadi pa aģentūrām!

  3. Neobjektīvs pētījums!!!

  4. NEVAJAG SAPŅOT!!? VAI TAD SAPŅOTĀJIEM NAV ZINĀMS, KĀ DZĪVO PENSIONĀRI!!? 80% no viņiem EKSISTĒ nevis dzīvo!!????????? Nevajag nekādu lieko greznību, BET JA nevar NORMĀLI dzīvot, tad par KO VISPĀR RUNĀJAM????????? 70% pensionāru NEVAR pilnībā nopirkt nepieciešamās zāles… Par ko RUNĀJAM, NESAPROTU!?? TĀ IR REALITĀTE!!! KO CILVĒKS, KURŠ NAV PENSIONĀRS, VAR ZINĀT PAR DZĪVI PENSIJĀ ESOT???? KAS NOTIEK??? ES piem. NEVARU SPRIEST OBJEKTĪVI PAR ŠO JAUTĀJUMU, JO VĒL ESMU STRĀDĀJOŠS CILVĒKS UN MAN IR PERSPEKTĪVAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+