Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

Pētījums: 78% darbinieku strādā arī ārpus darba laika

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ārpus darba laika lielākā daļa jeb 78% Latvijas iedzīvotāju mēdz risināt ar darbu saistītus jautājumus, liecina tirgus pētījumu kompānijas “GFK” veiktais “Samsung indekss LIVING” pētījums.

“GFK” vadītāja Māra Tauriņa, atsaucoties uz pētījuma datiem, žurnālistus ceturtdien informēja, ka visbiežāk jeb 65% darbinieku strādā ceļā uz un no darba, brīvdienās darba jautājumus risina 53% aptaujāto, iepērkoties – 49%, bet atpūšoties kopā ar draugiem – 47%. Līdzīga situācija ir arī kaimiņvalstīs – Lietuvā ārpus darba laika strādā 77% nodarbināto, bet Igaunijā – 66%.

“Jo lielāka atbildība ir uzņēmumā, jo biežāk sanāk tā, ka brīvais laiks jāvelta darba jautājumiem,” atzīmēja Tauriņa, piebilstot, ka tas ne vienmēr attiecas tikai uz uzņēmumu vadītājiem, bieži vien tie esot arī vienkārša darba darītāji, piemēram, strādnieki.

Tostarp 86% aptaujāto darbinieku atzina, ka mēdz darba laikā risināt arī privātus jautājumus. Strādājošie respondenti visbiežāk izmanto internetbanku, kā arī lasa ziņas un veic privātu ziņu apmaiņu, tomēr privātajām lietām patērētais laiks ir par 6% mazāks nekā darbam veltītais laiks ārpus darba laika, liecina apkopotā informācija.

“Samsung Electronics Baltics” biznesa klientu attiecību vadītājs Ronalds Možeiko pastāstīja, ka līdz ar tehnoloģiju attīstību mainās arī iedzīvotāju darba paradumi. Pētījumā atklāts, ka divas trešdaļas Latvijā strādājošo darbā drīkst izmantot savas personīgās mobilās ierīces, tādā veidā būtiski paaugstinot drošības risku uzņēmumu un iestāžu informācijai.

Možeiko pavēstīja, ka daudzi uzņēmumi kā drošības līdzekli piemēro aizliegumu, piemēram, apmeklēt sociālos tīklus. “No uzņēmuma viedokļa šī drošība gan ir nedaudz apgāzta, jo gandrīz piektā daļa šos aizliegumus pārkāpj,” viņa atzina.

“Samsung indekss LIVING” ir pētījums par sabiedrības paradumiem digitālajā laikmetā un tehnoloģiju nozīmi Baltijas valstīs. Pētījums veikts 2014.gada augustā visās Baltijas valstīs, aptaujājot 1669 strādājošus respondentus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+