×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Pētījums: 78% darbinieku strādā arī ārpus darba laika

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ārpus darba laika lielākā daļa jeb 78% Latvijas iedzīvotāju mēdz risināt ar darbu saistītus jautājumus, liecina tirgus pētījumu kompānijas “GFK” veiktais “Samsung indekss LIVING” pētījums.

“GFK” vadītāja Māra Tauriņa, atsaucoties uz pētījuma datiem, žurnālistus ceturtdien informēja, ka visbiežāk jeb 65% darbinieku strādā ceļā uz un no darba, brīvdienās darba jautājumus risina 53% aptaujāto, iepērkoties – 49%, bet atpūšoties kopā ar draugiem – 47%. Līdzīga situācija ir arī kaimiņvalstīs – Lietuvā ārpus darba laika strādā 77% nodarbināto, bet Igaunijā – 66%.

“Jo lielāka atbildība ir uzņēmumā, jo biežāk sanāk tā, ka brīvais laiks jāvelta darba jautājumiem,” atzīmēja Tauriņa, piebilstot, ka tas ne vienmēr attiecas tikai uz uzņēmumu vadītājiem, bieži vien tie esot arī vienkārša darba darītāji, piemēram, strādnieki.

Tostarp 86% aptaujāto darbinieku atzina, ka mēdz darba laikā risināt arī privātus jautājumus. Strādājošie respondenti visbiežāk izmanto internetbanku, kā arī lasa ziņas un veic privātu ziņu apmaiņu, tomēr privātajām lietām patērētais laiks ir par 6% mazāks nekā darbam veltītais laiks ārpus darba laika, liecina apkopotā informācija.

“Samsung Electronics Baltics” biznesa klientu attiecību vadītājs Ronalds Možeiko pastāstīja, ka līdz ar tehnoloģiju attīstību mainās arī iedzīvotāju darba paradumi. Pētījumā atklāts, ka divas trešdaļas Latvijā strādājošo darbā drīkst izmantot savas personīgās mobilās ierīces, tādā veidā būtiski paaugstinot drošības risku uzņēmumu un iestāžu informācijai.

Možeiko pavēstīja, ka daudzi uzņēmumi kā drošības līdzekli piemēro aizliegumu, piemēram, apmeklēt sociālos tīklus. “No uzņēmuma viedokļa šī drošība gan ir nedaudz apgāzta, jo gandrīz piektā daļa šos aizliegumus pārkāpj,” viņa atzina.

“Samsung indekss LIVING” ir pētījums par sabiedrības paradumiem digitālajā laikmetā un tehnoloģiju nozīmi Baltijas valstīs. Pētījums veikts 2014.gada augustā visās Baltijas valstīs, aptaujājot 1669 strādājošus respondentus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+