×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Pētījums: ar gadiem cilvēkiem būtiska kļūst stabilāka darba vide

Foto-LETAFoto-LETA

Ejot gadiem un kļūstot vecākiem, cilvēkiem arvien būtiskāka kļūst stabilāka darba vide, nevis karjeras izaicinājumi, noskaidrots jaunākajā “DNB Latvijas barometra” pētījumā.

Aptauja rāda, – gadījumā, ja būtu iespēja izvēlēties starp diviem līdzvērtīgiem darba piedāvājumiem, aptaujātie vecumā līdz 34 gadiem daudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti dotu priekšroku darbam ar labākām karjeras iespējām, kaut arī tas vienlaikus nozīmētu saspringtu un grūti prognozējamu darba vidi. Savukārt cilvēki, kuri vecāki par 35 gadiem, dotu priekšroku stabilitātei, pat ja tādēļ nāktos upurēt izaugsmes iespējas.

Stabilu darba vidi, pat ja tajā ir mazākas izaugsmes iespēju, izvēlētos 42% aptaujāto vecumā līdz 24 gadiem, 55% vecumā no 25 līdz 34 gadiem, 65% vecumā no 35 līdz 44 gadiem, 66% vecumā no 45 līdz 54 gadiem un 68% pirmspensijas vecumā.

Jaunieši vecumā līdz 24 gadiem daudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti drīzāk izvēlētos darba piedāvājumu, kurā tiek solīta zemāka fiksētā alga, bet nodrošināti citi bonusi, piemēram, apmaksātas telefonsarunas, dienesta automašīna, veselības apdrošināšana u.c. Tikmēr respondenti, kuri vecāki par 35 gadiem, nepieciešamības gadījumā izdarītu izvēli par labu lielākai un regulārai algai bez prēmijām vai citiem bonusiem.

Analizējot pētījuma respondentu atbildes atkarībā no viņu izglītības līmeņa, iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni biežāk izvēlētos darbu ar labākām karjeras iespējām, bet saspringtu un grūti prognozējamu darba vidi. Tai pašā laikā interesanti, ka respondenti ar augstāko izglītību retāk nekā aptaujātie ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību norādījuši, ka dotu priekšroku darbam, kur, iespējams, ir zemāka alga, bet lielākas iespējas saņemt bonusus un prēmijas atkarībā no izaugsmes, sasniegtajiem rezultātiem un citiem būtiskiem panākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+