Pasaulē
Citur

Pētījums: ASV ir krietni reliģiozākas par Rietumeiropu0

Foto – LETA/AFP

Pieaugušie ASV iedzīvotāji ir reliģiozāki par rietumeiropiešiem, un pat formāli ar reliģiju nesaistīto amerikāņu vidū, ticība tam, ka Dievs ir, un lūgšanas ir izplatītākas, liecina ASV Pjū pētniecības centra no 2014. un 2017.gadā iegūto datu analīze.

68% ASV kristiešu atzinuši, ka reliģija viņu dzīvē ir svarīga, bet Rietumeiropā tādu ir tikai 14%.

Pat amerikāņu vidū, kas sevi identificējuši kā formāli ar reliģiju nesaistītus, 13% reliģiju atzinuši par svarīgu faktoru, kamēr Rietumeiropā tikai 1%.

Dažos gadījumos ar reliģiju formāli nesaistītie amerikāņi ir tikpat reliģiozi vai pat reliģiozāki nekā Rietumeiropas kristieši.

Tā katru dienu lūdzas 20% ar reliģiju formāli nesaistīto amerikāņu, bet tikai 6% britu kristiešu.

Tam, ka Dievs ir, nešaubīgi tic 27% ar reliģiju formāli nesaistīto amerikāņu, bet tikai 12% vācu kristiešu.

Ar reliģiju formāli nesaistīto iedzīvotāju – ateistu, agnostiķu un tādu, kas nav saistīti ar kādu konkrētu reliģijas novirzienu – proporcija ASV un tādās Rietumeiropas valstīs kā Vācija un Lielbritānija ir aptuveni vienāda – tā ir ceturtā daļa iedzīvotāju.

Tomēr ASV kristiešu skaits, kas reliģiskas ceremonijas apmeklē vismaz reizi mēnesī, ir divas reizes lielāks nekā Rietumeiropā.

Trīs piektdaļas amerikāņu tic visvarenam Dievam, bet Rietumeiropā – 25%.

Tikai 10% amerikāņu netic augstākai varai nekādā formā, bet Rietumeiropā tādu ir 26%.

Saistītie raksti

Arī ticība Dievam, kāds viņš ir raksturots Bībelē, izplatītāka ASV. Bībeles Dievam tic 56% amerikāņu un 27% rietumeiropiešu.

Pētījums balstīts Pjū pētniecības centra 2014.gada pētījumā par reliģisko situāciju ASV, 2017.gada pētījumā par kristietību 15 Rietumeiropas valstīs un 2017.gada tīmekļa pētījumā par to, ko amerikāņi domā, apgalvojot, ka viņi tic Dievam.

LA.lv