×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Pētījums: Aug Latvijas iedzīvotāju optimisms (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Neraugoties uz asajām diskusijām par nākamā gada valsts budžetu, Latvijas iedzīvotāju optimisms ir strauji pieaudzis, īpaši par valdības darbu, aģentūrai BNS pavēstīja “DNB Bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa, atsaucoties uz jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma datiem.

“Šomēnes salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji vērtējuši valdības darbu – tā vērtējuma indekss pieaudzis par pieciem punktiem. Optimisma kāpums vērojams arī iedzīvotāju vērtējumā gan par Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņām, gan par ģimenes materiālo situāciju, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem un trīs punktiem,” atzīmēja Lapsa.

Pētījuma rezultāti liecina, ka uzlabojies arī iedzīvotāju kopējais noskaņojums un tagadnes vērtējums, kā arī Latvijas situācijas attīstības vērtējums, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par diviem punktiem. Nelielu kāpumu piedzīvojis arī nākotnes un ekonomiskās stāvokļa prognožu vērtējums. Tikmēr ekonomiskā stāvokļa pašreizējai situācijai un iespējām atrast labu darbu Latvijā vērtējums nav nedz uzlabojies, nedz arī pasliktinājies, informēja bankas pārstāve.

Savukārt “DNB Latvijas barometra” otrajā daļā, tuvojoties jaunajam mācību gadam, iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli ar izglītības sistēmu saistītos jautājumos, tostarp izvērtējot izglītības kvalitātes izmaiņas, jaunā pedagogu modeļa ietekmi uz izglītības kvalitāti skolās, jauniešu iespējām atrast darbu Latvijā un iespējamajiem risinājumiem bezdarba mazināšanai.

Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 27.augustā.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. barometrs uz pussešiem Atbildēt

  Šī raksta ilustrācijai daudz labāk iederētos slavenais deputāta Jāņa Lagzdiņa žests …

 2. cik tad judasa grasus ir sanemis sis petnieks!valsti kura atdod visu griekijai,gatava uznemt beglus.nekads optimisms nevar but!

 3. Nekas, tūlīt Naciķu apvienība uztaisīs kārtējo histēriju, ka valstī viss ir slikti un cilvēki atkal domās tā kā vajag..

 4. Kā var neticēt svensonu bankai?! Jātic!

 5. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Klaji idiotisks raksts!

  Kā var augt optimisms, ja Rīgas Latviešu Biedrībā jau 22 gadus saimnieko komunisti un čekisti?

  Ja klaju kriminālnoziegumu noklusēšana ir valsts politikas pamats!

  Atgādinu, ka 1993.gada 18.februāra naktī brutāli iznīcināja likumīgi atjaunoto Māmuļas demokrātijas atjaunošanas darbību pēc 1938.gada statūtiem un tautai uzspieda viltus biedrību – komunistu un čekistu bāzi saukt par Rīgas Latviešu Biedrību.

  Tas atgādina bankas aplaupīšanu un laupītāju nosaukšanu par bankas īpašniekiem!

  Ar Grantiņa arestu komunistu vara brutāli, prettiesiski pārtraukusi Helsinku 86 starptautiski nozīmīgo Latvijas demokratizācijas darbu. Pretlatviskā politika gaida starptautisku atmaskošanu un vainīgo personu sodīšanu pēc ES likumiem.

  Jācer, ka tas notiks drīz.

 6. Esmu skolotāja un mans optimisms ar katru gadu krīt. Kā lai būtu citādi, ja atkal ar septembri alga zemāka, bet darbs tas pats.

 7. Un varat arii buut lepni par pashu speeku sasniegto! Nedriikstat par veiksmes staastu zoboties!

  • var pec rakstita saprast ka ilgus gadus esat promno Latvijas bijis,tapec jums viss radasrozains!ta latvija sen vairs neraksta!

Draugiem Facebook Twitter Google+