Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Pētījums: Čeļabinskas meteorīta triecienvilnis divreiz apskrējis planētu

LETA/AFPLETA/AFP

Februārī virs Krievijas reģiona Čeļabinskas uzsprāgušā meteorīta radītais triecienvilnis bijis tik spēcīgs, ka tas divas reizes apgājis apkārt planētai, paziņojuši zinātnieki.

Viņi izmantoja sensoru sistēmu, kas tika izveidota kodolizmēģinājumu fiksēšanai, un secināja, ka tas bijis spēcīgākais tīkla jebkad fiksētais notikums.

Pētījums publicēts žurnālā “Geophysical Research Letters”.

Zinātnieki pētīja datus no Starptautiskās novērošanas sistēmas (IMS) tīkla, kuru pārvalda Vispārējā kodolizmēģinājumu aizliegumu līguma organizācija.

Tīkla sensori uztver infraskaņu, kas var nākt no kodolizmēģinājumiem. Taču sistēma var arī uztvert citu avotu radītus spēcīgus sprādzienus, tādus kā 10 000 tonnu smagā meteorīta eksplozija virs Čeļabinskas.

Francijā izvietotās Atomenerģijas komisijas pētnieks Aleksis Lepišons un viņa kolēģi noteikuši, ka meteorīta sprādziena enerģija bija ekvivalenta 460 kilotonnām trinitrotoluola (TNT).

Meteorīta sprādziens 15.februārī virs Čeļabinskas ievainoja aptuveni 1500 cilvēkus un nodarīja postījumus vairākiem tūkstošiem ēku.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+