Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Pētījums: Čeļabinskas meteorīta triecienvilnis divreiz apskrējis planētu

LETA/AFPLETA/AFP

Februārī virs Krievijas reģiona Čeļabinskas uzsprāgušā meteorīta radītais triecienvilnis bijis tik spēcīgs, ka tas divas reizes apgājis apkārt planētai, paziņojuši zinātnieki.

Viņi izmantoja sensoru sistēmu, kas tika izveidota kodolizmēģinājumu fiksēšanai, un secināja, ka tas bijis spēcīgākais tīkla jebkad fiksētais notikums.

Pētījums publicēts žurnālā “Geophysical Research Letters”.

Zinātnieki pētīja datus no Starptautiskās novērošanas sistēmas (IMS) tīkla, kuru pārvalda Vispārējā kodolizmēģinājumu aizliegumu līguma organizācija.

Tīkla sensori uztver infraskaņu, kas var nākt no kodolizmēģinājumiem. Taču sistēma var arī uztvert citu avotu radītus spēcīgus sprādzienus, tādus kā 10 000 tonnu smagā meteorīta eksplozija virs Čeļabinskas.

Francijā izvietotās Atomenerģijas komisijas pētnieks Aleksis Lepišons un viņa kolēģi noteikuši, ka meteorīta sprādziena enerģija bija ekvivalenta 460 kilotonnām trinitrotoluola (TNT).

Meteorīta sprādziens 15.februārī virs Čeļabinskas ievainoja aptuveni 1500 cilvēkus un nodarīja postījumus vairākiem tūkstošiem ēku.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+