Mobilā versija
+0.4°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Pētījums: Eiropieši vasarā tērējas vairāk nekā pērn; visvairāk brīvdienu tēriņu — Igaunijā un Latvijā

Foto- FotoliaFoto- Fotolia

Finansiālais stāvoklis Eiropā uzlabojas – vairāk nekā 30% mājsaimniecību brīvdienām plāno tērēt vairāk nekā pērn, un pašā saraksta augšgalā ir Latvija un Igaunija, liecina “Ferratum Bank” pētījums.

Eiropā vidēji atpūtai plāno tērēt 47% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Saraksta pirmajās rindās atrodas tieši latvieši un igauņi. Attiecīgi Latvijā mēnesī plāno tērēt vidēji 621 eiro, bet Igaunijā 629 eiro.

Latvijas ģimenes lielāko daļu – pat 19%- brīvdienu tēriņu veltīs mājai un dārzam. Baltijas kaimiņi šai pozīcijai atvēl mazāk: lietuvieši – 13%, igauņi – 14%. Vidēji Eiropā – 12%.

Tendence vasarā apceļot savu valsti novērojama visā Eiropā, un Latvijā šis mērķis ir 2. vietā – ceļošanai respondenti gatavojas izdot 15% brīvdienu līdzekļu. Taču mūsu Baltijas kaimiņi to darīs vēl aktīvāk: lietuvieši tam domā tērēt 21% līdzekļu, igauņi – 18%. Vidēji Eiropā – 17%. Savukārt uz ārzemēm latvieši ceļo ne tik aktīvi: latvieši, tāpat kā lietuvieši tam atvēl vien 9% brīvdienu līdzekļu, bet igauņi – vēl mazāk.

3. vietā Latvijā ir svinību un saviesīgu pasākumu apmeklēšana. Latvijā cilvēki tam atvēl visvairāk no Baltijas valstīm – pat 14% visu brīvdienu līdzekļu. Igauņi tam tērē 13%, bet lietuvieši – ievērojami mazāk. Vidēji Eiropā – 10%.

Brīvdienās cilvēki labprāt arī atjauno garderobi. Latvijā tam izdod vairāk nekā 10% visu brīvdienu līdzekļu. Lietuvā – vairāk nekā visās citās Eiropas valstīs – 16%, bet Igaunijā – 9%. Vidēji Eiropā – 12%.

European Summer Barometer™ aptaujai tika izmantota standartizēta web anketa 17 valstīs, un tajā piedalījās 5685 mājsaimniecības, kuru neto ienākumi ir 720–3800 EUR mēnesī. Respondentu vecums – 21–65 gadi, no tiem 60% – sieviešu.

Infografika- Ferratum Summer barometerInfografika- Ferratum Summer barometer

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+