×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Pētījums: Eiropieši vasarā tērējas vairāk nekā pērn; visvairāk brīvdienu tēriņu — Igaunijā un Latvijā

Foto- FotoliaFoto- Fotolia

Finansiālais stāvoklis Eiropā uzlabojas – vairāk nekā 30% mājsaimniecību brīvdienām plāno tērēt vairāk nekā pērn, un pašā saraksta augšgalā ir Latvija un Igaunija, liecina “Ferratum Bank” pētījums.

Eiropā vidēji atpūtai plāno tērēt 47% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Saraksta pirmajās rindās atrodas tieši latvieši un igauņi. Attiecīgi Latvijā mēnesī plāno tērēt vidēji 621 eiro, bet Igaunijā 629 eiro.

Latvijas ģimenes lielāko daļu – pat 19%- brīvdienu tēriņu veltīs mājai un dārzam. Baltijas kaimiņi šai pozīcijai atvēl mazāk: lietuvieši – 13%, igauņi – 14%. Vidēji Eiropā – 12%.

Tendence vasarā apceļot savu valsti novērojama visā Eiropā, un Latvijā šis mērķis ir 2. vietā – ceļošanai respondenti gatavojas izdot 15% brīvdienu līdzekļu. Taču mūsu Baltijas kaimiņi to darīs vēl aktīvāk: lietuvieši tam domā tērēt 21% līdzekļu, igauņi – 18%. Vidēji Eiropā – 17%. Savukārt uz ārzemēm latvieši ceļo ne tik aktīvi: latvieši, tāpat kā lietuvieši tam atvēl vien 9% brīvdienu līdzekļu, bet igauņi – vēl mazāk.

3. vietā Latvijā ir svinību un saviesīgu pasākumu apmeklēšana. Latvijā cilvēki tam atvēl visvairāk no Baltijas valstīm – pat 14% visu brīvdienu līdzekļu. Igauņi tam tērē 13%, bet lietuvieši – ievērojami mazāk. Vidēji Eiropā – 10%.

Brīvdienās cilvēki labprāt arī atjauno garderobi. Latvijā tam izdod vairāk nekā 10% visu brīvdienu līdzekļu. Lietuvā – vairāk nekā visās citās Eiropas valstīs – 16%, bet Igaunijā – 9%. Vidēji Eiropā – 12%.

European Summer Barometer™ aptaujai tika izmantota standartizēta web anketa 17 valstīs, un tajā piedalījās 5685 mājsaimniecības, kuru neto ienākumi ir 720–3800 EUR mēnesī. Respondentu vecums – 21–65 gadi, no tiem 60% – sieviešu.

Infografika- Ferratum Summer barometerInfografika- Ferratum Summer barometer

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+