Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Pētījums: Gandrīz puse Igaunijā lietotās programmatūras ir nelicenzēta (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pretpirātisma un programmatūras ražotāju aizstāvības organizācijas “Business Software Alliance” (BSA) veikts pētījums atklājis, ka 2013.gadā 47% Igaunijā personālajos datoros instalēto programmu nav bijušas pienācīgi licenzētas, vēsta “Postimees Online”.

Tie datoru lietotāji, kuri neizmanto nelicenzētas programmas, kā galveno iemeslu min risku drošībai, ko rada ļaunprātīgas programmas, hakeru uzbrukumi un datu zaudēšana, norāda BSA.

“Igaunijas uzņēmumi parasti paši neiesaistās savas programmatūras administrēšanā, un tas nozīmē, ka viņi īsti nezina, kas notiek viņu datoros,” sacīja BSA pārstāvis Igaunijā advokāts Kaido Uduste. “Tādējādi tie, kas lieto nelicenzētu programmatūru, pakļauj sevi lielākam riskam gan finansiāli, gan biznesa ziņā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sorry! Nelicencēta!

  2. Tas nekas, ka pētījumu veikušais uzņēmums ir ieinteresēts viena viedokļa paušanā. Angliski tas saucas FUD.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustāPēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+