Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Pētījums: Gandrīz puse Igaunijā lietotās programmatūras ir nelicenzēta (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pretpirātisma un programmatūras ražotāju aizstāvības organizācijas “Business Software Alliance” (BSA) veikts pētījums atklājis, ka 2013.gadā 47% Igaunijā personālajos datoros instalēto programmu nav bijušas pienācīgi licenzētas, vēsta “Postimees Online”.

Tie datoru lietotāji, kuri neizmanto nelicenzētas programmas, kā galveno iemeslu min risku drošībai, ko rada ļaunprātīgas programmas, hakeru uzbrukumi un datu zaudēšana, norāda BSA.

“Igaunijas uzņēmumi parasti paši neiesaistās savas programmatūras administrēšanā, un tas nozīmē, ka viņi īsti nezina, kas notiek viņu datoros,” sacīja BSA pārstāvis Igaunijā advokāts Kaido Uduste. “Tādējādi tie, kas lieto nelicenzētu programmatūru, pakļauj sevi lielākam riskam gan finansiāli, gan biznesa ziņā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sorry! Nelicencēta!

  2. Tas nekas, ka pētījumu veikušais uzņēmums ir ieinteresēts viena viedokļa paušanā. Angliski tas saucas FUD.

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+