Foto – AFP/LETA

Pētījums: Krievijas televīzijas nestāsta par ekonomisko krīzi 1

Krievijas informācijas un mediju analīzes centrs “Medialogia”, izanalizējot televīzijas kanālu “Rossija”, “NTV” un Krievijas televīzijas Pirmā kanāla saturu laika posmā no pagājušā gada augustam līdz šā gada janvārim, secinājis, ka šie plašsaziņas līdzekļi izvairās runāt par ekonomisko krīzi Krievijā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Līdz ar televīzijas kanālu satura pētniecību Krievijas mediju eksperti analizēja arī drukāto presi. “Eksperti izpētīja publikācijas 454 drukātajos medijos un 16 tūkstošos interneta resursos. Par ekonomiskajām grūtībām plašsaziņas līdzekļi aktīvi sāka runāt 2014. gada augustā, kad ik dienas parādījās aptuveni 50 publikācijas par šo tēmu. Rudenī šādu publikāciju skaits turpināja augt, līdz oktobrī dubultojās. Pēc rubļa kritiena 8. decembrī tēma praktiski nenozuda no avīžu slejām, un mēneša beigās par krīzi vēstošo publikāciju skaits dienā sasniedza 250,” teikts Krievijas mediju ekspertu pētījumā.

Tikmēr pilnīgi citādu ainu par valstī notiekošo veidoja Krievijas televīzijas kanāli. Laika posmā no pērnā augusta līdz šā gada janvārim Krievijas televīzijas kanālos tika demonstrēti vidēji pieci līdz 15 sižeti par ekonomisko krīzi. Tikai divas dienas – 10. novembrī un 15. decembrī – ekonomiskā krīze televīzijas kanālos tika pieminēta 40 reizes. “Novembrī tas bija saistīts ar G20 valstu līderu sanāksmi Austrālijā, bet decembrī – ar rubļa svārstībām,” norāda pētnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par naftas cenu kritumu un rubļa kursa kritumu rakstīja visi mediji, arī federālie televīzijas kanāli. Taču tieši televīzijas kanāli aktīvi ziņoja par G20 saietu, kurā piedalījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins,” interneta vietnei “Newsru.com” norādījusi “Medialogia” pārstāve Nadežda Žukovska. Tāpat Krievijas interneta vietne “Newsru.com”, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, ziņo, ka televīzijas kanālu vadītāji apzināti izvairījās no ekonomiskās krīzes pieminēšanas. Turklāt, kā norāda ziņu vietnes avots, tas noticis pēc Krievijas prezidenta administrācijas norādēm.

Arī Krievijas ekonomists un Krievijas Centrālās bankas bijušais vadītāja vietnieks Sergejs Aleksašenko sarunā ar radio “Eho Moskvi” paudis viedokli, ka, visticamākais, Kremlis aizliedza Krievijas televīzijai runāt par ekonomisko krīzi. “Ja valdības ministri par šo tēmu nerunā, tātad viņi baidās to darīt. Tātad viņiem ir aizliegts to darīt. Jau 2008. gadā, līdz pat gada beigām, bija aizliegts lietot vārdu krīze. Bija pretkrīzes programma, taču pašas krīzes nebija. Krīze sāka parādīties tikai 2009. gada janvārī,” radio “Eho Moskvi” stāstīja Krievijas Centrālās bankas bijušais vadītāja vietnieks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.