Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Pētījums: Latvijā pusē mājsaimniecību galvenās pelnītājas ir sievietes (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvija ir pirmajā vietā Eiropā to mājsaimniecību ziņā, kurās galvenās pelnītājas ir sievietes, liecina britu pētniecības organizācijas “Institute for Public Policy Research” (IPPR) pētījums, kuru publicējis portāls “HITC”.

Pētījuma autori, apkopojot 2013.gada statistikas datus par ienākumiem un dzīves apstākļiem Eiropā, secinājuši, ka Latvijā sievietes ir galvenās pelnītājas 50% mājsaimniecību.

Latvijai seko Lietuva, Slovēnija, Portugāle, Horvātija un Īrija. Mājsaimniecību īpatsvars, kurās galvenās pelnītājas ir sievietes, šajās valstīs svārstās ap 40%.

Lielbritānijā aptuveni 30% mājsaimniecību sievietes ir galvenās pelnītājas. Francijā un Spānijā sievietes ir
galvenās pelnītājas aptuveni 35% mājsaimniecību, savukārt Vācijā – tikai 25% mājsaimniecību.

Kopumā Eiropā aptuveni katrā trešajā ģimenē ar nepilngadīgiem bērniem galvenā pelnītāja ir māte. No 2004. līdz 2013.gadam lielākajā daļā Eiropas valstu šis rādītājs palielinājies.

Pētījums parādījis, ka 88% ģimeņu 2014.gadā bija strādājoši vecāki, kas ir augstākais līmenis kopš 1996.gada, kad nodarbinātības līmenī tika sasniegti pirmie rekordi.

Pētījuma autori gan atzīst, ka nodarbinātības pieaugums saistīts ar vientuļo vecāku nodarbinātības pieaugumu.

Kaut arī 68,3% mājsaimniecību, kur ir divi vecāki, abi strādā, pieaugumu vecāku nodarbinātībā ir veicinājuši vientuļie vecāki, norādīts pētījumā.

Pētījumā secināts, ka pēdējo divu desmitgažu laikā nodarbinātība vientuļo vecāku – lielākoties sieviešu – vidū ir strauji augusi no 47,1% 1996.gadā līdz 65,7% 2014.gadā. Tādējādi pieaugums vientuļo vecāku nodarbinātībā ir veicinājis to sieviešu, kuras ir galvenās pelnītājas, daudzumu. Tādu mājsaimniecību īpatsvars, kurās sieviete ir galvenā pelnītāja, no 23% 1996.gadā ir pieaudzis līdz 33% 2013.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viirieshi iemet balto dzidro (vodku), taapat kaa muusu orezidents. Vaacu televiizijaa viens krievs saciija: dziive ar vodku ir briesmiiga, bet veel briesmiigaaka bez!

  2. tie sieviešu varenie darbi nevienam nav vajadzīgi,tikai pašas uzņemas lāpīt pasauli nevis radīt un audzināt jauno paaudzi.

  3. Un vīrieši? Ko viņi dara? Pabalstus prasa?

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+