Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. februāris, 2013
Drukāt

Pētījums: Negadījumu pamatā nogurums un neuzmanība

Deviņu no desmit negadījumu, kuros iesaistītas kravas automašīnas, cēlonis ir cilvēciskais faktors, liecina jaunākais Volvo Trucks veiktais pētījums par satiksmes drošību un ceļu satiksmes negadījumiem Eiropā.

“90 procentos negadījumu, kuros iesaistītas kravas automašīnas, pilnībā vai daļēji ir vainojams cilvēciskais faktors, piemēram, autovadītāja neuzmanība vai neatbilstoša braukšanas ātruma izvēle,” stāsta Karls Johans Almkvists (Carl Johan Almqvist), Volvo Trucks satiksmes un produktu drošības direktors.

Tāpat pētījumā secināts, ka kravas automašīnu vadītāju vidū braukšana alkohola reibumā nav būtisks negadījumu izraisošs faktors. Tikai 0,5 procentiem negadījumos iesaistītajiem kravas automašīnu vadītājiem bijis konstatēts alkohola reibums. Vieglo automobiļu vadītājiem šis rādītājs svārstās robežās no 15 līdz 20 procentiem.

17 procentu negadījumos, kuros tikušas iesaistītas lielas tonnāžas kravas automašīnas, ir bojā gājušie, bet 7 procentos negadījumu cietušie ir guvuši traumas. Lielākā daļa negadījumu, kuros savainojumus gūst kravas automašīnas vadītājs, ir viena transportlīdzekļa negadījumi – nobraukšana no ceļa. Vairāk nekā pusi no visiem nopietnajiem kravas automašīnu negadījumiem veido sadursmes ar vieglajiem automobiļiem.

“Pieejamā informācija par negadījumiem ir ārkārtīgi būtiska drošības uzlabošanai un palīdz mums noteikt pareizās produktu izstrādes prioritātes. Mēs, piemēram, esam paaugstinājuši savu jaunāko kravas automašīnu modeļu drošību, aprīkojot tos ar sistēmām, kas uzlabo redzamību, brīdina vadītāju vai pievērš viņa uzmanību, ja kaut kas nenotiek tā, ka tam būtu jānotiek,” skaidro Karls Johans Almkvists.

Pateicoties drošākiem transportlīdzekļiem, uzlabotai infrastruktūrai un drošākai braukšanai, letālo ceļu satiksmes negadījumu skaits Eiropā kopš deviņdesmito gadu sākuma ir būtiski samazinājies. Taču būtu iespējams izglābt vēl vairāk dzīvību, ja cilvēki piesprādzētos ar drošības jostām. Diemžēl vairāk nekā puse no kravas automašīnu vadītājiem tās neizmanto. Tikai pieci procenti no ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem kravas automašīnu vadītājiem bija piesprādzējušies ar drošības jostu.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+