×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Pētījums: Par fiziskajām aktivitātēm maksā mazāk nekā puse iedzīvotāju

foto: LETAfoto: LETA

Par savām fiziskajām aktivitātēm un sporta nodarbībām maksā mazāk nekā puse jeb 44% fiziski aktīvo Latvijas iedzīvotāju, secināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sadarbībā ar tirgus un sociālo pētījumu aģentūru “Latvijas fakti” veiktajā aptaujā.

Vairāk par pusi – 52% – fiziski aktīvo aptaujas dalībnieku apgalvoja, ka speciāli netērē finanšu līdzekļus, lai nodarbotos ar fiziskajām aktivitātēm un sportu. Līdz 15 eiro lielu naudas summu vidēji mēnesī fiziskajām aktivitātēm atvēl 17% respondentu, no 16 līdz 35 eiro -17%, savukārt vairāk par 36 eiro mēnesī tērē 10% fiziski aktīvo iedzīvotāju.

Aptaujas rezultātu analīze respondentu grupās, kas izveidotas pēc dažādām sociāli demogrāfiskajām pazīmēm, atklāj, ka naudas līdzekļus fiziskajām aktivitātēm/sportam biežāk tērē respondenti vecumā no 25 līdz 44 gadiem, vīrieši, respondenti ar augstāko izglītību, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī finansiāli nodrošinātākā sabiedrības daļa.

Gandrīz visi – 93% – aptaujātie Latvijas iedzīvotāji, kuri atvēl finanses fiziskajām aktivitātēm/sportam, uzskata, ka ieguldītie līdzekļi ir līdzvērtīgi ieguvumam, jo labi tiek pavadīts laiks, tiek gūts prieks, uzlabojas pašsajūta. Pretējs viedoklis tika pausts tikai 4% gadījumu.

Kopumā noskaidrots, ka ar sportu nodarbojas 62% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem.

Pētījums “Latvijas iedzīvotāju sportošanas un fizisko aktivitāšu veikšanas paradumi” ir veikts pēc IZM pasūtījuma ar mērķi noskaidrot 15-64 gadus vecu Latvijas iedzīvotāju fizisko aktivitāšu paradumus – iesaistīšanās biežumu fiziskajās aktivitātēs (sportā), sporta veidu vai sporta veida disciplīnu izvēli, fizisko aktivitāšu (sporta) norises vietu pieejamību respondentu dzīvesvietā (attiecīgajā pašvaldībā), respondenta personīgo resursu ieguldījumu fizisko aktivitāšu (sportā) vajadzībām.

Tāpat pētījuma mērķis bija noskaidrot respondentu viedokli par darba vietas, attiecīgās pašvaldības darbību aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanai, kā arī noskaidrot Latvijas iedzīvotāju motivāciju nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm (sportu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+