×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Pētījums: Par lielākajiem hitiem kļūst dziesmas ar atkārtotu piedziedājumu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Jaunā pētījumā atklājies, ka vislielākās cerības nonākt popmūzikas topu virsotnē ir dziesmām ar vairākas reizes atkārtotu piedziedājumu.

Piedziedājuma atkārtošana ir iedarbīga tāpēc, ka cilvēka smadzenes spēj ātrāk apstrādāt dziesmas ar atkārtojumiem, norāda Bokoni Universitātes profesors Andreass Ordanini.

“Jo vairāk atkārtojumu un jo plūstošāka dziesma, jo tā ir populārāka,” viņš uzsver. “Lai arī hita veidošanā jāņem vērā daudzi faktori, piedziedājuma atkārtošanās lielā mērā nosaka dziesmas panākumus.”

Zinātnieki analizēja vairāk nekā 2400 dziesmas, kas izdotas pēdējo 50 gadu laikā. Apmēram puse sasniedza mūzikas topu pirmo vietu, kamēr otra puse nevarēja lepoties ar panākumiem. Piedziedājums tajās tika atkārtots no vienas līdz 16 reizēm.

Pētījuma autori aprēķināja, ka ar katru piedziedājuma atkārtošanas reizi par 14,5% pieaug tā iespēja nonākt mūzikas topu virsotnē, turklāt dziesmas ar atkārtotu piedziedājumu ātrāk sasniedza panākumus.

Pētnieki arī noskaidroja, ka dziedātāja cerības iekļūt topa pirmajā vietā ar katru nodzīvoto mūža gadu samazinājās par 6,1%.

“Daudziem no mums atmiņā visspilgtāk paliek dziesmas, kurās tiek atkārtoti vieni un tie paši vārdi,” skaidro Ordanini.

Pētījums publicēts akadēmiskajā žurnālā “Journal of Consumer Psychology”. Tam pievienots saraksts ar dziesmām, kurās visvairāk reižu atkārtots piedziedājums. To vidū ir barbadosiešu popzvaigznes Rianas dziesma “S&M” un britu dziedātājas Adeles hits “Set Fire To The Rain”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+