×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Pētījums: Pesimisti dzīvo ilgāk

Foto - LETAFoto - LETA

Vecāka gadagājuma cilvēki, kuri uz dzīvi raugās tumšās krāsās, dzīvo ilgāk nekā optimisti, liecina jauns pētījums. Savukārt gados veciem cilvēkiem, kuri tic gaišākai nākotnei, draud 10% lielāks mirstības risks vai nopietnākas veselības problēmas nekā pesimistiem, secinājuši pētnieki Vācijā un Šveicē.

“Ir iespējams, ka pesimistisks skatījums pamudina vecākus cilvēkus labāk rūpēties par sevi un savu veselību un būt piesardzīgākiem,” norādīja viens no pētniekiem.

Izskatās, ka vecāki cilvēki, kuri maz sagaida no nākotnes, nodzīvos garāku un veselīgāku mūžu nekā optimisti, kuri tic rožainai nākotnei, secinājis Vācijas Ekonomisko pētījumu institūts (DIW).

Pētījumu veica DIW, Erlangenes-Nirnbergas Frīdriha Aleksandra universitātes, Berlīnes Humbolta universitātes un Cīrihes Universitātes pētnieki.

Pētījumā tika aptaujāti 40 000 cilvēku.

Tika analizēti dati, kas ievākti laika posmā no 1993.gada līdz 2003.gadam, kad vieni un tie paši cilvēki, kas pieder trim dažādām vecuma grupām, ik gadu novērtēja savu apmierinātību ar dzīvi un nākotnes cerības turpmākajiem pieciem gadiem.

Desmit gadu laikā pētnieki katru dalībnieku izvērtēja sešas reizes, pārbaudot, vai viņu cerības sakrīt ar realitāti.

Rezultāti liecina, ka 25% vecāka gada gājuma cilvēku reālistiski novērtēja to, cik apmierināti jutīsies nākotnē. 43% novērtēja par zemu, bet 32% pārvērtēja.

Gados jauni pieaugušie lielākoties raudzījās uz dzīvi nepamatoti rožaini, bet pusmūža cilvēki bija visumā reālistiski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+