×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. janvāris, 2014
Drukāt

Pētījums: pilsētniekus eiro ieviešana satrauc vairāk nekā lauciniekus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Norēķināšanās "Statoil" degvielas uzpildes stacijā pēc Latvijas pievienošanās eirozonai. (Publicitātes foto)

Tas, kā pierast pie eiro naudaszīmēm, un citas sadzīviskas nianses, kas saistītas ar valūtu nomaiņu, rīdziniekus un citu pilsētu iedzīvotājus uztrauc vairāk nekā lauku iedzīvotājus, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti liecina.

eiro1

Arī atbildot uz jautājumu, kā mainīsies aptaujāto naudas tērēšanas paradumi pirmajos mēnešos pēc eiro ieviešanas, salīdzinoši liela daļa iedzīvotāju norādījuši, ka naudu tērēs piesardzīgāk nekā iepriekš, taču vislielāko piesardzību pauduši tieši pilsētnieki.

Tikmēr, analizējot aptaujāto atbildes atkarībā no dzimuma, ievērojami lielākas bažas par eiro ieviešanas procesu paudušas sievietes (65% sieviešu un salīdzinoši tikai 50% vīriešu), kā arī tieši viņas prognozējušas, ka naudu tuvākajā laikā tērēs taupīgāk nekā līdz šim.

“DNB Latvijas barometrs” ir atzīts ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visi šie pētījumi ir pupu mizas. Galvenais – kas ir pasūtītājs un kāds mērķis sasniedzams. Ja jāsēj šaubas sabiedrībā, ja jāpazemo sabiedrība, tad viss ir ok!

Draugiem Facebook Twitter Google+