×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Pētījums: Rīgā ir otrie ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi

Foto-LETAFoto-LETA

Doma laukumā tiek iedegta Rīgas galvenā Ziemassvētku egle.

No desmit Eiropas pilsētām Rīgas Ziemassvētku tirdziņi otro gadu atzīti par otriem ekonomiski izdevīgākajiem, kurus apsteidz vien Čehijas galvaspilsētas Prāgas tirdziņi, secināts Lielbritānijas pasta kompānijas “Post Office” jaunākajā Ziemassvētku tirdziņu barometrā.

Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua informēja, ka Rīga atzīta kā visizdevīgākā pilsēta Ziemassvētku dāvanu iegādei.

Lai noteiktu ekonomiski izdevīgāko pilsētu Ziemassvētku brīvdienām, aplūkotas: cenas četrām kafijas tasītēm; divām ēdienreizēm diviem cilvēkiem, iekļaujot pudeli mājas vīna; cena divām transporta biļetēm no lidostas uz centru; četrām karstvīna glāzēm Ziemassvētku tirdziņā; četrām piparkūkām; cena par divām naktīm viesnīcā un lidmašīnas biļetēm turp un atpakaļ divām personām.

Vislētākās brīvdienu izmaksas ir Prāgā – 531,02 sterliņu mārciņas (636,94 eiro), tā ir par trešdaļu lētāka nekā Brisele, kas atzīta par dārgāko no desmit aptaujātajām pilsētām, kur kopējās brīvdienu izmaksas būtu 809,81 mārciņas (971,35 eiro).

Otrajā vietā ierindojas Rīga, kur decembra brīvdienas izmaksātu 553,70 sterliņu mārciņas jeb 664,15 eiro. Latvijas galvaspilsētā ceļošanas izdevumi ir līdzvērtīgi Prāgai, taču vietējās izmaksas ir divas reizes augstākas nekā Čehijas galvaspilsētā. Ja izmaksas par ēdienu un transportu Prāgā ir 63,53 sterliņu mārciņas (76,20 eiro), tad Rīgā tās sasniedz 139,45 mārciņas jeb 167,26 eiro.

Trešajā vietā ierindojas Tallina, un šajā pilsētā brīvdienas britiem izmaksātu 566,00 sterliņu mārciņas jeb 678,90 eiro.

Pētījumā secināts arī, ka Rīga ir lētākā no piecām eirozonas pilsētām. Lai gan eirozonai Latvija pievienojusies vien šogad, atšķirībā no citām pilsētām, cenas ir saglabājušās iepriekšējā līmenī, tādējādi britiem kļūstot par izdevīgu pilsētu Ziemassvētku dāvanu iegādei – salīdzinot vairāku preču cenas, secināts, ka Rīgā to kopējās izmaksas ir par 5% zemākas nekā Londonā.

“Post Office” pārstāvis Endrū Brauns norādījis, ka sterliņu mārciņas vērtībā attiecībā pret Eiropas valūtām šogad ir būtiski palielinājusies. Tas nozīmē, ka britiem, kuri dodas ceļojumos, ir vairāk naudas tēriņiem. “Tomēr joprojām ir būtiski izvērtēt visas izmaksas un pozīcijas, ko ietvers ceļojums uz kādu no Ziemassvētku tirdziņu pilsētām. Brīvdienu pētījums apliecina, ka tādu īso brīvdienu galamērķi Austrumeiropā kā Prāga un Rīga joprojām piedāvā labāko cenu,” klāsta Brauns.

“Post Office” Eiropas Ziemassvētku tirdziņu barometrs tika veikts balstoties uz nacionālo un reģionālo tūrisma biroju sniegto informāciju. Barometrā tika aptaujātas desmit Eiropas pilsētas – Prāga, Rīga, Tallina, Budapešta, Kopenhāgena, Stokholma, Lille, Berlīne, Vīne, Brisele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+