Apbrīno

Pētījums: Skatoties Maikla Beja spraiga sižeta filmas, cilvēki ēd vairāk 0

Foto – Leta/AFP

Jaunā Kornela universitātes pētījumā atklājies, ka asa sižeta filmu skatīšanās pastiprina kāri pēc neveselīgiem našķiem, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Zinātnieki veica eksperimentu, kurā viena cilvēku grupa skatījās kinorežisora Maikla Beja 2005. gada zinātniskās fantastikas filmu “The Island” (“Sala”), bet otrai grupai tika demonstrēts sarunu šovs “The Charlie Rose Show”. Skatītājiem bija pieejami augļi, dārzeņi un ātrās uzkodas.

Skatoties Beja uzņemto spraiga sižeta filmu, pirmā eksperimenta grupa apēda gandrīz divreiz vairāk un uzņēma vidēji par 65% vairāk kaloriju nekā otrā grupa.

“Es pats biju to pamanījis,” teica pētnieks Aners Tals. “Skatoties kinoteātrī filmu, kas mani ļoti aizrāvusi, popkorna turza tiks apēsta, pašam nemanot. Toties tad, ja filma ir garlaicīga, es vairāk pievēršu uzmanību tam, ko ēdu.”

Zinātnieki par svarīgu aspektu uzskata ne tikai skatītāju iesaisti, bet arī filmētā materiāla dinamiku. Beja filmā kameras novietojums mainās vidēji 24,7 reizes minūtē, savukārt “The Charlie Rose Show” – tikai 4,8 reizes minūtē.

Beja daiļrade pazīstama ar straujo kadru maiņu un krāšņajiem specefektiem.

Pētījuma autori iesaka kino mīļotājiem nevis mieloties ar neveselīgiem našķiem, bet gan sagatavot līdzņemšanai svaigus dārzeņus vai augļus.

LA.lv