×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Pētījums: Sociāli attīstītākā valsts ir Norvēģija, Latvija 33.vietā (3)

arsti_ts_1

Par sociāli attīstītāko valsti pasaulē atzīta Norvēģija, bet Latvija šā gada globālajā Sociālās attīstības indeksā ieņem 33.vietu, gada laikā noslīdot par divām pozīcijām, liecina bezpeļņas organizācijas “Social Progress Imperative” apkopotie dati.

Latvija visaugstāko novērtējumu saņēmusi uztura un pamata medicīniskās aprūpes pieejamības, kā arī izglītības iespēju jomās, savukārt kā problemātiskās sfēras izceltas sabiedrības veselība un labklājība, tostarp mirstības līmenis no neinfekcijas slimībām, aptaukošanās izplatība un pašnāvību augstais līmenis.

Sociālās attīstības indeksā novērtētas 133 pasaules valstis, vadoties pēc vairāk nekā 50 rādītājiem, tostarp veselības aprūpes pieejamību, ūdens apgādi un kanalizāciju, pajumti, personīgo drošību, pieeju informācijai, ilgtspējību, toleranci un pieeju izglītībai.

Indeksa veidotāji novērtējuši, vai valsts var apmierināt savu iedzīvotāju pamatvajadzības un vai tai ir infrastruktūra un iespējas, lai ļautu iedzīvotājiem uzlabot dzīves kvalitāti un izmantot savu potenciālu pilnībā.

Visaugstāko novērtējumu indeksā saņēma Norvēģija, kam seko Zviedrija, Šveice, Islande, Jaunzēlande.

Vairākas pasaules lielākās ekonomikas indeksā ieņem nebūt ne augstākās vietas – Lielbritānija – 11.vietu, Vācija – 14.vietu, ASV – 16.vietu un Francija – 21.vietu,

Pēdējā vietā ierindojusies Centrālāfrikas Republika, bet virs tās indeksā ierindojās Čada, Afganistāna, Gvineja un Angola.

No Baltijas valstīm visaugstāko pozīciju ieņem Igaunija – 23.vietu, gada laikā zaudējot četras pozīcijas, bet Lietuva ir 35.vietā, noslīdot par divām pozīcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Нэмэлуойиет паши сев. Юусу валстс ир мируси.

  2. Neliela kļūda ,nevis 33 ,bet 333 vietā.Bet to jau mūsu Briseles gudrie māk samuldēt.

  3. Un kā sociāli attīstītākā valstī tajā tiek atbalstīts incests un pedofīlija.

Draugiem Facebook Twitter Google+