Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Pētījums: stress, tāpat kā žāvāšanās, ir lipīgs

www.howstuffswork.comwww.howstuffswork.com

Stress, tāpat kā žāvāšanās, ir lipīgs, jaunā pētījumā noskaidrojuši vācu zinātnieki.

Redzot otru sarežģītā situācijā, cilvēka ķermenī bieži vien izdalīsies stresa hormons kortizols. Pētnieki šo fenomenu nodēvējuši par “empātisko stresu”.

Pētījuma gaitā 151 cilvēks tika pakļauts stresa pilnām situācijām, piemēram, sarežģītu matemātisku uzdevumu risināšanai un darba intervijām. Eksperimenta dalībniekus caur vienpusēju spoguli vai video tiešraidi vēroja tuvs cilvēks vai arī svešs pretējā dzimuma pārstāvis.

26% vērotāju piedzīvoja “ievērojamu kortizola pieaugumu”, secināja zinātnieki.

Eksperimenta dalībniekiem juta līdzi 40% tuvo cilvēku, kā arī 10% svešinieku. Turklāt vērotāji pārdzīvoja vairāk, ja stresa pilnos notikumus vēroja klātienē, nevis internetā.

“Tas nozīmē, ka pat televīzijas raidījumi, kuros redzamas citu cilvēku ciešanas, var radīt stresu skatītājā,” uzsver Maksa Planka Kognitīvo zinātņu institūta pētniece Veronika Engerte.

Pētījums publicēts akadēmiskajā žurnālā “Psychoneuroendocrinology”.

 

Pievienot komentāru

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+