Mobilā versija
+16.6°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Pētījums: stress, tāpat kā žāvāšanās, ir lipīgs

www.howstuffswork.comwww.howstuffswork.com

Stress, tāpat kā žāvāšanās, ir lipīgs, jaunā pētījumā noskaidrojuši vācu zinātnieki.

Redzot otru sarežģītā situācijā, cilvēka ķermenī bieži vien izdalīsies stresa hormons kortizols. Pētnieki šo fenomenu nodēvējuši par “empātisko stresu”.

Pētījuma gaitā 151 cilvēks tika pakļauts stresa pilnām situācijām, piemēram, sarežģītu matemātisku uzdevumu risināšanai un darba intervijām. Eksperimenta dalībniekus caur vienpusēju spoguli vai video tiešraidi vēroja tuvs cilvēks vai arī svešs pretējā dzimuma pārstāvis.

26% vērotāju piedzīvoja “ievērojamu kortizola pieaugumu”, secināja zinātnieki.

Eksperimenta dalībniekiem juta līdzi 40% tuvo cilvēku, kā arī 10% svešinieku. Turklāt vērotāji pārdzīvoja vairāk, ja stresa pilnos notikumus vēroja klātienē, nevis internetā.

“Tas nozīmē, ka pat televīzijas raidījumi, kuros redzamas citu cilvēku ciešanas, var radīt stresu skatītājā,” uzsver Maksa Planka Kognitīvo zinātņu institūta pētniece Veronika Engerte.

Pētījums publicēts akadēmiskajā žurnālā “Psychoneuroendocrinology”.

 

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+