Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
10. novembris, 2014
Drukāt

Pētījums: tikai 19% autovadītāju šogad iegādāsies jaunas ziemas riepas

riepas

Aptaujājot Latvijas autovadītājus vecumā no 18-74 gadiem, noskaidrots, ka tikai 19% šogad automašīnai iegādāsies jaunas ziemas riepas, turklāt likumsakarīgi, ka lielai daļai šo autovadītāju (39%) ir augsts ienākumu līmenis – virs 900 eiro.

Vismaz 61% autovadītāju šajā ziemā brauks ar lietotām ziemas riepām, no tiem 51 % izmantos iepriekšējās sezonas ziemas riepas, bet 10% autovadītāju plāno iegādāties lietotas riepas. Par lietotu ziemas riepu iegādi vairāk domā autobraucēji vecumā no 18-24 gadiem (17%), kā arī no 25-34 gadiem (14%).

Savukārt piektā daļa jeb 19% aptaujāto autovadītāju atzinuši, ka par riepu maiņu šajā sezonā nedomā, jo ir vissezonas riepas (M+S), ar kurām plāno braukt arī šo ziemu – noskaidrots “Snapshots” aptaujā, kas veikta, sadarbojoties ar autoservisu “Draivs”.

Ja autovadītājs ir nolēmis braukt ar lietotām ziemas riepām, tās iegādājoties, jānovērtē, kādā tās ir tehniskajā stāvoklī. Noteikti vajadzētu nomērīt protektora dziļumu. Lai izietu tehnisko apskati, minimālajam protektora dziļumam jābūt 4,5 mm. Taču nebūtu lietderīgi pirkt ziemas riepas, kam protektora dziļums ir mazāks kā 5 mm (vēlams, lai ir vismaz 6-7 mm), jo, lietojot riepas, protektora dziļums var salīdzinoši ātri nodilt zem pieļaujamās normas. “Diemžēl tad gadās – autovadītājs pat nenojauš, ka, braucot ar šādām riepām, pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, par ko saņem ceļu policijas sodu. Savukārt apdrošinātājs, balstoties uz ceļu policijas veikto mērījumu, par braukšanu ar riepām ar neatbilstošu protektora dziļumu var atteikt apmaksāt apdrošināšanu,” skaidro autoservisa “Draivs” vadītājs Aivars Mālnieks.

Automašīnai ar lietotām vai jaunām riepām – pēc tam, kad tās uzmontētas, noteikti vajadzētu nomērīt riteņu savirzi – izgāzumu un nepieciešamības gadījumā veikt tā regulēšanu. Tas ir jādara, jo, braucot ar auto ar neprecīzu savirzi – izgāzumu, riepas ļoti ātri un nevienmērīgi nodilst.

Izvēloties lietotas ziemas riepas, tās vajadzētu rūpīgi apskatīt, un to darīt pietiekamā apgaismojumā, nevis pustumsā, kā tas bieži mēdz būt autoservisos.

Ja lietotas ziemas riepas ir saplaisājušas, visticamāk, tas ir dēļ ilgstošas lietošanas vai arī nepareizas uzglabāšanas, savukārt burbuļveida izvirzījumi liecina, ka tās ir sasistas. Šādas riepas visdrīzāk ilgi nekalpos. Noteikti riepas jāapskata arī iekšpusē, ja kaut kas ir izdūries cauri riepai, no ārpuses to bieži nevar redzēt.

Latvijā var iegādāties gan Vācijas, gan Skandināvijas tirgum ražotas ziemas riepas. Skandināvijas tirgum ražotajām ir atšķirīgs ķīmiskais sastāvs, tās ir mīkstākas, tādēļ piemērotākas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tām ir labāka saķere ar apledojušu ceļa segumu.

Aptaujājot Latvijas autovadītājus, arī noskaidrots, ka to skaitā, kas plāno iegādāties jaunas ziemas riepas, ir vairāk sieviešu (27%) nekā vīriešu. Par jaunu ziemas riepu iegādi biežāk domā gados jauni autobraucēji – līdz 24 gadu vecumam (29%) un autovadītāji vecumā no 45-54 gadiem (27%).

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+