×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Pētījums: Vinila skaņuplates pērk intraverti pusmūžā (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Saskaņā ar jaunu pētījumu, kuru veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “YouGov”, izanalizējot 2016. gada skaņuplašu pircēju demogrāfiju, vinila plates pārsvarā iegādājas vientuļi pusmūža cilvēki ar intravertu personību.

“YouGov” pētījums liecina, ka lielākā daļa skaņuplašu pircēju ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem, turpretī jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem pastāv vismazākā iespēja iegādāties plates.

Tajā pašā laikā pērn kādā ASV pētījumā tika konstatēts, ka tieši cilvēki, kas jaunāki par 25 gadiem, visvairāk pērk vinila skaņuplates.

66% no plašu atbalstītājiem atklāj, ka klausās mūziku katru dienu salīdzinājumā ar 49% parasto Lielbritānijas iedzīvotāju. 59% albumu pircēju teica, ka nav pareizi nelegāli lejupielādēt mūziku.

56% respondentu nelabprāt izpauž savas jūtas, savukārt 69% patīk būt vieniem pašiem. Divas trešdaļas (68%) plašu pircēju saka, ka labprāt apmeklē savu mīļāko mākslinieku priekšnesumus dzīvajā (salīdzinājumā ar 47% visu respondentu vidū), un viņiem ir lielāka iespēja tērēt naudu, lai atbalstītu savus mīļākos mūziķus (21% salīdzinājumā ar 9%).

Nesen tika atklāts, ka Deivida Bovija studijas ieraksts “Blackstar” šogad kļuvis par visvairāk pārdoto vinila skaņuplati.

Mūzikas ikonas pēdējais albums tika laists klajā 8. janvārī, mākslinieka 69. dzimšanas dienā, un divas dienas pirms viņa nāves. Saskaņā ar skaņuplašu uzņēmuma “The Vinyl Factory” publicētajiem datiem šogad šis ieraksts vinilā pārdots jau 57 000 eksemplāru.

“Blackstar” ieņem pirmo vietu kā pārdotākā skaņuplate, apsteidzot dziedātājas Adeles studijas ierakstu “25”, kas 2015. gadā ar 116 000 eksemplāru bija vispārdotākā skaņuplate. Savukārt šogad “25” ir pārdots tikai 36 000 eksemplāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Nevajag pūderēt smadzenes !
  Vinils izrādās visilglaicīgākais.
  CD atlobās alumīnijs un pati pamatne deformējas,
  magnētiskās lentes izžūst un no viņas nobirst
  magnētiskais pulveris, kā arī fonogramma
  atmagnetizējas, foto fonogrammai pamatne
  izžūst …

Draugiem Facebook Twitter Google+