×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Pētījums: vislabāk jautāt tieši labajā ausī

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Pētnieki noskaidrojuši, ka dažādus lūgumus cilvēki vislabāk uztver, klausoties ar labo ausi, jo tā dēvētā smadzeņu funkcionālā asimetrija var izpausties arī ikdienā, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Eksperimentu veica trīs posmos trokšņainos naktsklubos. Pirmajā posmā pētnieki novēroja 286 apmeklētāju uzvedību laikā, kad viņi skaļas mūzikas vai par to nodēvēta trokšņa pavadījumā centās sazināties ar sarunas biedru. 72% gadījumu tas, kurš klausās, pret runātāju pagriezās tieši ar labo ausi.

Otrajā posmā paši pētnieki gāja klāt kluba apmeklētājiem un vāji sadzirdamā balsī izteica kādu nesakarīgu frāzi, vienlaikus novērojot klausītāju jeb, precīzāk sakot, ar kuru pusi viņš pagriezīsies, lai labāk saklausītu teikto. No 160 dalībniekiem 58% pret pētniekiem pagriezās ar labo, 42% – ar kreiso ausi. Turklāt sievietes izteikti vairāk priekšroku deva labajai pusei nekā vīrieši.

Eksperimenta pēdējā posmā pētnieki lūdza kluba apmeklētājiem iedot cigareti, speciāli vēršoties tieši pret labo vai kreiso ausi. Visvairāk cigarešu viņi savāca, vēršoties uzreiz pie labās auss.

Pētījuma rezultāti uzsver labās un kreisās puses dažādās nozīmes verbālajā komunikācijā, kā arī apstiprina reālas smadzeņu labās un kreisās puslodes specializācijas atšķirības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+