Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
27. janvāris, 2014
Drukāt

Pētījums: vislabāk jautāt tieši labajā ausī

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Pētnieki noskaidrojuši, ka dažādus lūgumus cilvēki vislabāk uztver, klausoties ar labo ausi, jo tā dēvētā smadzeņu funkcionālā asimetrija var izpausties arī ikdienā, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Eksperimentu veica trīs posmos trokšņainos naktsklubos. Pirmajā posmā pētnieki novēroja 286 apmeklētāju uzvedību laikā, kad viņi skaļas mūzikas vai par to nodēvēta trokšņa pavadījumā centās sazināties ar sarunas biedru. 72% gadījumu tas, kurš klausās, pret runātāju pagriezās tieši ar labo ausi.

Otrajā posmā paši pētnieki gāja klāt kluba apmeklētājiem un vāji sadzirdamā balsī izteica kādu nesakarīgu frāzi, vienlaikus novērojot klausītāju jeb, precīzāk sakot, ar kuru pusi viņš pagriezīsies, lai labāk saklausītu teikto. No 160 dalībniekiem 58% pret pētniekiem pagriezās ar labo, 42% – ar kreiso ausi. Turklāt sievietes izteikti vairāk priekšroku deva labajai pusei nekā vīrieši.

Eksperimenta pēdējā posmā pētnieki lūdza kluba apmeklētājiem iedot cigareti, speciāli vēršoties tieši pret labo vai kreiso ausi. Visvairāk cigarešu viņi savāca, vēršoties uzreiz pie labās auss.

Pētījuma rezultāti uzsver labās un kreisās puses dažādās nozīmes verbālajā komunikācijā, kā arī apstiprina reālas smadzeņu labās un kreisās puslodes specializācijas atšķirības.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+