×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Pētījums: vislabākie dzīves apstākļi gados veciem cilvēkiem ir Zviedrijā; Latvija 45.vietā

Veci

Vislabākā dzīve gados veciem cilvēkiem ir Zviedrijā, bet Latvija globālā pētījumā par vecu cilvēku dzīves apstākļiem ierindojas 45.vietā.

 

ANO Iedzīvotāju fonda un starptautiskās organizācijas “HelpAge International” veiktajā globālajā novecošanās indeksā izvērtēta gados veco cilvēku dzīves kvalitāte 91 valstī.

Pētījumā izvērtēti 13 kritēriji, tostarp ienākumi, nodarbinātības iespējas, veselības aprūpe, izglītība, un vides apstākļi.

Vislabākie dzīves apstākļi iedzīvotājiem vecumā virs 60 gadiem ir Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Nīderlandē un Kanādā, savukārt vissliktākie apstākļi gados veciem cilvēkiem ir Afganistānā.

Latvija pētījumā ierindojas 45.vietā. Visaugstāko pozīciju – 15.vietu – Latvija ieņem pēc gados veco cilvēku izglītības un nodarbinātības līmeņa, bet pēc ienākumu stabilitātes Latvija ierindojas 33.vietā.

Vērtējot pēc veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības Latvija reitingā ierindojas 62.vietā, bet pēc apkārtējās vides pielāgošanas līmeņa – 77.vietā.

Igaunija veco cilvēku labklājības indeksā ierindojas 29.vietā, bet Lietuva – 50.vietā.

Pētījuma autori norāda, ka valstīm jāplāno, kā risināt nācijas novecošanās radītos izaicinājumus.

“Novecošanās jautājuma ignorēšana nacionālajās un globālajās stratēģijās ir viens no lielākajiem šķēršļiem centienos nodrošināt pasaules novecojošās populācijas vajadzības,” norādīja “HelpAge International” izpilddirektore Silvija Stefanoni.

“Šis indekss mums ļauj labāk saprast vecu cilvēku dzīves kvalitāti, kas var palīdzēt koncentrēt mums uzmanību uz jomām, kur viss ir kārtībā un kur jāveic uzlabojumi,” skaidroja Stefanoni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+