×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Pētījums: Zviedrijas un Somijas skolās tikpat kā nemāca Baltijas valstu vēsturi

Foto - AFPFoto - AFP

Zviedrijas un Somijas skolās tikpat kā netiek mācīta Baltijas valstu vēsture, konstatēts Tallinas fonda “Unitas” pētījumā, kas veikts Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas mācību iestādēs.

Par Baltijas valstu vēsturi zviedru un somu mācību grāmatās ir tikai pats minimums. Pamatā tā ir informācija, kas ir saistīta ar notikumiem pašu valstīs. Baltijas valstu padomju periods skolās netiek mācīts vispār nemaz, un tas ir bēdīgi, norāda pētījuma autori. “Kas attiecas uz gulagu, deportācijām un Baltijas valstu okupāciju, tad varbūt daži skolotāji par to pastāsta, bet plašākā plānā nekā tāda nav,” norādīja fonda vadītājs Uve Poms.

Līdz ar to pagātnes nezināšana traucē orientēties mūsdienu norisēs. Gadās, ka Ziemeļvalstu jaunieši pat nezina par Baltijas valstu eksistenci. “Es runāju ar kādu 20 gadus vecu zviedru. Es viņam teicu, ka esmu no Igaunijas, un viņa pirmais jautājums bija: “Vai tas gadījumā nav tas prāmis, kurš nogrima?”,” piebilda Poms. Pētījuma autori uzskata, ka Ziemeļvalstīm vajadzētu papildināt mācību programmas, lai pedagogi varētu veltīt vairāk laika Baltijas valstu vēsturei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+