×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Pētīs medicīnas māsu darba kvalitāti (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Asins grupas un hemoglobīna līmeņa noteikšana pirms asins nodošanas Zaļajā ceturtdienā akcijā "Lieldienu donors 2007" Latvijas Dabas muzejā.

Latvijas Universitātes (LU) Rīgas Medicīnas koledža sāks starptautisku pētījumu par medicīnas māsu darba kvalitāti, kā arī biežāk pieļautajām kļūdām un to iemesliem, aģentūru LETA informēja izglītības iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Guslena.

Pētnieki uzskata, ka māsu kompetences un izglītības līmenis, komunikācija komandā varētu būt būtiski iemesli, kāpēc rodas kļūdas pacientu aprūpē. Lai risinātu minēto problēmu Latvijā, unikālo pētījumu veiks LU Rīgas Medicīnas koledžas pētnieki, sadarbojoties ar Mičiganas Universitātes (ASV) profesori Beatriči Kališu.

Rīgas Medicīnas koledžas direktores vietniece zinātniskajā darbā asociētā profesore Daina Voita uzsver, ka šis pētījums nodrošinās Latvijas māszinību speciālistu atpazīstamību pasaulē un dos iespēju māsām publicēties citējamos žurnālos, kā arī uzstāties starptautiskos kongresos. “Rezultāti, kurus iegūsim no pētījuma, ir nenovērtējami, jo tikai tā varēsim risināt problēmas, kuras patlaban, iespējams, pat nezinām. Pētījums parādīs Latvijas māsu kompetenci un iespējas pasaules līmeņa kontekstā. Mūsu mērķis ir uz izglītību un sadarbību balstīta radoša pieeja pacientu aprūpē,” stāsta Voita.

Kališa atklāja, ka biežākie trūkumi pacientu aprūpē ASV ir nepietiekams medicīniskā personāla skaits, pārāk īss laiks, ko māsa velta pacienta aprūpei, vājš resursu efektivitātes izmantojums, “tie nav mani pienākumi” sindroms, neefektīva rūpēšanās par pacientu, darba rutīna un nesastrādāšanās komandā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ļoti vajadzīgs projekts! Apsveicami!

  2. Varbūt jāpapēta ārstu darbs???

Draugiem Facebook Twitter Google+