×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. augusts, 2017
Drukāt

Pētīs OCTA cenu pieaugumu (5)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Konkurences padomes pārstāve Paula Vilsone

Konkurences padome (KP) pētīs transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) cenu pieauguma atbilstību godīgas konkurences principiem, informēja KP pārstāve Paula Vilsone.

KP uzmanību ir piesaistījušas izmaiņas OCTA cenās, tāpēc iestāde ir uzsākusi uzraudzību, lai varētu pilnvērtīgi iepazīties ar situācijas apstākļiem un izvērtēt notikušo izmaiņu atbilstību godīgas konkurences principiem. “OCTA cenas netiek regulētas un brīvā tirgus apstākļos apdrošinātājiem nav aizliegts mainīt cenas par pakalpojumiem, savukārt patērētājiem – izvēlēties dažādus pakalpojuma sniedzējus, izvēloties sev piemērotāko piedāvājumu. Tomēr būtiski, lai apdrošinātāji, īstenojot izmaiņas savā cenu politikā, to darītu individuāli un savas darbības nesaskaņotu ar konkurentiem,” pauda KP pārstāve.

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) informācijas, pirmajā pusgadā OCTA cena, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, Latvijā fiziskajām un juridiskajām personām kopumā ir pieaugusi vidēji par 17%. Cenas kāpums ir saistīs ar medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanos, jo tika paaugstināti tarifi starp Nacionālā veselības dienesta un ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. MUMS AUTOVADITAJIEM ta ir …..OBLIGATI……NESAPROTU KAPEC …OBLIGATI….TAS JAU IR GENOCIDS….tad valsts lai uztaisa vienu lodzinu pie CSDD… KURvar tas iegadaties ..par NORMALAM CENAM

  2. Pārāk daudz grib saņemt apdrošinātāji. OCTA ir uzspiests maksājums jebkuram auto īpašniekam, tāpēc neizbēgams ir maksājums, tad tak, lai tik tauta maksā. Pretīgi.

  3. Koruptīvi tie apdrošinātāji Atbildēt

    Apdrošinātājiem algās aiziet 1500 vismaz mēnesī saņem tie blaku aizpildītāji. Līdz ar to ir sadardzinājums.

Draugiem Facebook Twitter Google+