Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
7. septembris, 2012
Drukāt

Pētīs skudru saziņu


Jorkas universitātes zinātnieki ar nelieliem radiouztvērējiem aprīkojuši retas meža skudras, lai noskaidrotu, kā nelielās radības savā starpā sazinās un pārvietojas pamatīgu taku sazarotajos pūžņos, raksta britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

 

Plānots, ka pētījums ilgs trīs gadus un tas norisināsies Derbišīrā Anglijā, kur atrodas vairāk nekā tūkstoš šīs aizsargājamās skudru sugas pūžņu, kuros mitinās līdz pat 50 miljoniem skudru. Zinātnieki gatavojas ar īpašiem radiouztvērējiem, kuri ir tikai vienu milimetru lieli, aprīkot gandrīz katru skudru šajos pūžņos. “Uztvērēji kalpos kā svītrkods katrai skudrai. Viena skudra pati par sevi nav īpaši gudra, bet kopā tās rada sistēmu, kas acīmredzot darbojas ļoti efektīvi,” teicis viens no pētījuma autoriem.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+