Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Pētniece pārsteigta par secinājumu, ka latvietes garākās pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas Stradiņa universitātes Antropoloģijas un Anatomijas institūta pētniecei Silvijai Umbraško otrdien publiskotais ārzemju pētījums par latvietēm kā garākajām uz visas planētas ir pārsteigums, otrdien vēstīja “LNT Ziņas”.

Tas ir pretrunā ar Latvijas zinātnisko darbu datiem, kur izmantoti Latvijas Universitātes paši senākie sieviešu mērījumi un mūsdienu analīze.

“Salīdzinot ar iepriekšējā gadsimta sākuma periodiem, mēs, sievietes, esam garākas vidēji tikai par sešiem centimetriem, vidējie augumi garāki par sešiem centimetriem. Tas nav daudz,” teica Umbraško.

Tikmēr Rīgas ielās uzrunātās sievietes šos sauc par patīkamiem jaunumiem.

“Man ir viegli redzēt, kas notiek, pāri cilvēku galvām, un kaut kādā mērā man likās – tas ir forši. Garas sievietes ir arī slaidas, un viņām ir garas kājas,” vērtēja rīdziniece Ulrika.

“Varu palīdzēt draudzenēm veikalā nocelt kādas preces veikalā. Esmu palīdzējusi, jo ne visas ir tik garas. Esmu dzirdējusi, ka puišiem patīk garas meitenes, tā kā tā ir laba lieta,” saka rīdziniece Sanda.

Latvijas vidējā sieviete ir vienu metru un 70 centimetrus gara, kas, salīdzinot ar pasaules 187 valstīm, ierindo Latvijas sievietes kā visgarākās uz visas planētas. Ar Pasaules Veselības Organizāciju saistītais pētījums, kurā iesaistīti 800 zinātnieku, analizēja ķermeņa garuma datus no 1914.gada līdz mūsdienām. Latviešu sievietes kļuvušas ievērojami garākas – no 28.vietas pasaulē gadsimta sākumā līdz 1.vietai šogad.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+