×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Pētniece: Valsts finansētās priekšvēlēšanu diskusijas būs liels eksperiments

LETALETA

Valsts finansētie priekšvēlēšanu diskusiju raidījumi televīzijās reģionos būs liels eksperiments, sarunā ar aģentūru BNS norādīja Sabiedriskās politikas centra “Providus” pētniece Iveta Kažoka.

 

Šogad pirmo reizi 30 dienu pirms vēlēšanām aizliegtas apmaksātas politiskās reklāmas televīzijā. Lai partijas varētu vēlētājus iepazīstināt ar savu piedāvājumu, nodrošināts valsts finansējums priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai.

Politoloģe vērsa uzmanību, ka televīzijām reģionos ir uzlikts pienākums ļaut vismaz reizi parādīties kādā no šiem raidījumiem katram no vairāk nekā 500 pieteikto deputātu kandidātu sarakstu pārstāvju.

“Man ir nelielas bažas, ka pat ar vislabākajiem žurnālistiem un redaktoriem būtu grūti nelielu diskusiju sēriju izveidot tā, lai kvalitatīvi varētu parādīties visi vēlēšanām pieteiktie saraksti. Tas ir tāds diezgan liels eksperiments, un jācer, ka šīs televīzijas kaut ko saprātīgu izdomās un vēlētājiem no tā būs pievienotā vērtība,” teica Kažoka.

Kopumā gan Kažoka valsts garantētās politiskās diskusijas un vienlīdzīgās iespējas izteikties visiem kandidātiem vērtē pozitīvi. Viņa saskata pozitīvu tendenci arī tajā, ka nacionālie mediji cenšas ieskatīties arī tajās norisēs, kas ir tālāk no Rīgas, un par to auditoriju arī informē.

Šogad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pirmo reizi piešķīra valsts budžeta līdzekļus priekšvēlēšanu procesa atspoguļošanai nacionālās un reģionālās apraides komerctelevīzijās. Piešķīruma mērķis ir sekmēt demokrātisko procesu Latvijā, nodrošināt deputātu kandidātiem līdzvērtīgas iespējas paust savu viedokli un piedāvājumu vēlētājiem visā Latvijā.

Mazākā summa – 35 tūkstoši latu – paredzēta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai un pārraidīšanai nacionālajos kanālos, savukārt 135 tūkstoši latu paredzēti priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai un pārraidīšanai reģionālo un vietējo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīziju programmās.

Vidzemes reģiona raidījumi tiks pārraidīti Vidzemes TV programmā Latvijas Televīzijas 7.kanālā “Lattelecom” virszemes televīzijas apraidē. Latgales reģiona raidījumus varēs skatīt Latgales reģionālajā televīzijā, “Dautkom TV” un Vidusdaugavas TV. Zemgalē un Pierīgā priekšvēlēšanu raidījumus organizēs SIA “VTV Grupa”” (Jelgavas televīzija) sadarbībā ar SIA “Televīzijas studija “TV Spektrs””.

Televīzijas veidos 25 priekšvēlēšanu diskusiju raidījumus, katru 45 minūtes garu. Katrs raidījums tiks veidots par vienu novadu, un tajā piedalīsies viens pārstāvis no katra iesniegtā kandidātu saraksta viena novada ietvaros.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums paredz, ka vēlēšanām pieteikto deputātu kandidātu sarakstiem ir tiesības vismaz vienreiz piedalīties priekšvēlēšanu raidījumos elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+