Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Pētnieki: 1. Pasaules karā kritušo karavīru bērniem bijis īsāks mūžs

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Starptautiska zinātnieku grupa jaunā pētījumā atklājusi: 1. Pasaules karā ievainoto un kritušo karavīru bērniem bijis ievērojami īsāks mūžs, salīdzinot ar vienaudžiem, raksta eurospe.org.

Pētījumā zinātnieki apzināja dzīves datus 4000 francūžiem, kuri dzimuši laikā starp 1914. un 1916. gadu, un kuru tēvi bija vai nu krituši, vai arī smagi ievainoti karā. Secināts, ka viņi visi nodzīvojuši īsāku mūžu nekā veiksmīgākie vienaudži, un vislielākā dzīvildzes atšķirība – vidēji par 2,2, gadiem – bijusi tiem abu dzimumu cilvēkiem, kuru tēvi miruši pirms viņu dzimšanas.

Pētnieki grasās veikt turpmākus pētījumus, lai saprastu, kādi tieši faktori ietekmējuši šo cilvēku dzīvildzi; pagaidām izvirzīta teorija, ka dzīve bez tēva vai arī ar tēvu – invalīdu bērniem radījusi spēcīgu stresu, kas iespaidojis mūža ilgumu.

Pievienot komentāru

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+