×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Pētnieki Burtnieku ezerā demonstrēs zivju iekšējo orgānu izpēti, eksperimentus ar gliemenēm

Foto no arhīvaFoto no arhīva

18.augustā Vides risinājumu institūts (VRI) Burtnieku ezerā atklās jaunu izpētes projektu par klimata pārmaiņu izraisītajām sekām, aģentūru LETA informēja VRI un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) pārstāvji.

Kā informē VRI un LHEI pārstāvji, atklāšanas pasākums, uz kuru aicināts ikviens interesents norisināsies otrdien, 18.augustā, no plkst.11 līdz plkst.15.30 Burtnieku laivu kanālā. Lai iepazītu ezera barības ķēdes posmus un to izpētes metodes, pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās darbnīcās.

Ezera barības ķēdes izpētes darbnīcās interesenti varēs pārbaudīt savas prasmes zivju paraugu ievākšanā, šķirošanā un mērīšanā. Savukārt pētnieki demonstrēs zivju iekšējo orgānu izpēti, eksperimentus ar gliemenēm un zooplanktona izpēti mikroskopā.

Lai izpētītu Burtnieka ezera ekosistēmu un spētu sagatavoties klimata pārmaiņu izraisītajām sekām, līdz 2016.gadam plānots veikt visaptverošu tā ekosistēmas izpēti. Augsti kvalificēti pētnieki un speciālisti, izmantojot inovatīvas metodes, pētīs ezera barības ķēdi, fizikālos un ķīmiskos elementus, zilaļģu izdalīto indīgo vielu apjomu un uzkrāšanos barības ķēdes posmos. Pētniecības rezultāti būs pieejami pašvaldībai, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.4
Alūksne +20.9
Daugavpils +18.0
Saldus +20.9
Liepāja +12.9
Jelgava +21.5
Ventspils +22.8
Limbaži +22
Madona +20.9
Rēzekne +18.7
+16
+11
+9
Draugiem Facebook Twitter Google+