×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Pētnieki: Nekad neatstājiet guļošu bērnu autokrēsliņā, kad tas izņemts no mašīnas

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Zīdaiņus nekad nevajadzētu atstāt guļošus autokrēsliņā, kad tas izņemts no mašīnas. Pētnieki atklājuši sakarību, ka šādā situācijā bērnam ir apgrūtināta elpošana, jo mazāk piekļūst skābeklis.

Ārste Kristīne Makintoša (Christine McIntosh) un viņas kolēģi, pamatojoties uz secinājumiem savā garajā pētījumā, norāda, ka laiku, ko bērns pavada autokrēsliņā, vajadzētu samazināt līdz minimumam.

Jau agrāk pētnieki no Oklendas Universitātes un Zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma asociācijas atklāja, ka elpošanas problēmas autokrēsliņā ir mazākas, ja tiek izmantots atbalsts galvai nekā, ja tā nav.

Bērna galva ir proporcionāli lielāka nekā pieaugušā galva, un tā vairāk izvirzās uz aizmuguri.

Veikalā pirkti atbalsti galvai palīdzēs bērna galvu noturēt taisni, arī tad, ja bērns aizmieg. Tas pasargās mazuļa galvu no atliekšanās, kam sekas var būt traucēta elpošana.

Lielāks pētījums, kas publicēts prestižajā pediatrijas žurnālā United States Journal Pediatrics apstiprina, ka speciālie galvas atbalsti samazina elpošanas riskus bērniem, kuri bija vidēji astoņas dienas veci, taču tie neizslēdz autokrēsliņa riskus.

“Pētījums rāda arī, ka ir būtiski autokrēsliņu neizmantot kā zīdaiņa guļvietu. Autokrēsliņā bērnam var iestāties pēkšņa nāve.” 

Pētnieki norāda, ka autokrēsliņi ir nozīmīgi drošībai mašīnā, tomēr bērnam nebūtu ieteicams krēsliņā atrasties ilgāk par 30 minūtēm. 

Ir pierādīts, ka skābekļa nepietiekamība tiek saistīta ar uzvedības problēmām un negatīvu ietekmi uz bērna attīstību un sekmēm skolā. 

Pēc The New Zealand Herald materiāla

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+