×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Pētnieki stāstīs par 8. un 9.maija pretrunīgajām piemiņas dienām

uzvaras_parks

Latvijas Universitātē (LU) pirmdien, 7.maijā, notiks atklātā lekcija “8./9.maijs. Kāpēc?”, kurā eksperti skaidros, kā Latvijā tiek atzīmētas Otrā pasaules kara beigas un kāpēc tās tiek atzīmētas divos dažādos datumos, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Lekcija būs organizēta divās daļās. Pirmajā daļā ar referātiem uzstāsies vēstures doktors Kaspars Zellis un LU profesore Vita Zelče. Zellis ziņos par nacistiskās Vācijas kapitulāciju un tās lomu Eiropas piemiņas telpā, bet Zelče iepazīstinās ar to, kā padomju laikā izveidojās 9.maija svētku tradīcija un kas ar to notika pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Lekcijā tiks raksturotas arī 130.latviešu strēlnieku korpusa atceres tradīcijas. Publiskās lekcijas otrajā daļā par 8.maija un 9.maija piemiņas pasākumiem un to atainojumu Latvijas preses izdevumos stāstīs sociālās atmiņas pētnieces Olga Procevska, Klinta Ločmele un Laura Uzule.

Atklātā lekcija notiks pirmdien, 7.maijā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā, plkst.14.30. Lekciju rīko grāmatas “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” autori sadarbībā ar LU Sociālās atmiņas pētniecības centra atbalsta biedrību.

Grāmata “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” tapusi valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” gaitā. To klajā laidis apgāds “Zinātne ar Fridriha Eberta fonda atbalstu. Grāmatā iekļauti LU pētnieku rakstu par sociālo atmiņu, Latviešu leģiona piemiņas dienas un Padomju Savienības Uzvaras svētku vēsturi un šodienu Latvijā, kā arī par 16.marta un 8.maija un 9.maija reprezentāciju presē kopš 20.gadsimta deviņdesmito gadu sākuma. Grāmatu noslēdz ieskats projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” pētnieku veiktajos 16.marta un 8.maija un 9.maija pasākumu etnogrāfisko novērojumu piezīmēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+